Reklama

Reklama

Lublin: Zasłużone lublinianki zostały odznaczone medalami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zasłużone lublinianki zostały odznaczone medalami - Zdjęcie główne

Lublin: Zasłużone lublinianki zostały odznaczone medalami | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Medalami nagrodzono zasłużone lublinianki. Odznaczenia trafiły do pięciu kobiet.

Reklama

Spotkanie „Kobiety wiedzą, co robią”, które odbyło się w sobotę (3 września) było okazją do wręczenia Medali Prezydenta Miasta Lublin przyznawanych wybitnym lubliniankom z okazji Dnia Kobiet. W tym roku wyróżnienia trafiły do pięciu kobiet, rekomendowanych przez Forum Kobiet Lublina. Takie spotkania poświęcone aktywizacji zawodowej kobiet i ich uczestnictwu zarówno w życiu gospodarczym, jak i społecznym, odbywają się od 2014 roku. Od 2019 roku włączone zostały w cykl spotkań „Kobiety wiedzą, co robią”, autorski projekt Wysokich Obcasów i Gazety Wyborczej. Tegoroczne spotkanie było trzecim w tej formule.
 
- Siła kobiet w naszym mieście jest widoczna w każdym środowisku: miejskim, naukowym, medycznym czy w każdym z zawodów w sektorze prywatnym i biznesowym. Inicjują wiele istotnych, odważnych przedsięwzięć, są wrażliwe na sprawy ludzkie i społecznie zaangażowane. Bez obecności wspaniałych kobiet w naszym mieście, nie byłoby dzisiejszego Lublina, plasującego się w czołówce Polskich Miast - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Medale Prezydenta Miasta Lublin z okazji Dnia Kobiet przyznawane są kobietom rekomendowanym przez Forum Kobiet Lublina. W gronie osób wyróżnionych w tym roku są: prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska, Justyna Orłowska, prof. dr hab. Katarzyna Radzik-Maruszak, Barbara Boguta i Izabela Pastuszko. Dodatkowo, Medalem Zasłużony dla Miasta Lublin odznaczona została prof. dr hab. Iwona Hofman.
 
W programie wydarzenia „Kobiety wiedzą, co robią” były 3 panele tematyczne: Ukraina jest Kobietą,, Duża Rodzina i Nauka kobiecym okiem. Na zakończenie uczestniczki wzięły udział w warsztatach „Praktyka sensualna - Odnajdywanie kobiecej mocy". Wydarzeniu towarzyszyło "Miasteczko Zdrowia i Urody”, sesje jogi i inne atrakcje.
Animatorem działań na rzecz kobiet w naszym mieście jest Forum Kobiet Lublina powołane w kwietniu 2013 roku jako zespół doradczo-opiniodawczy Prezydenta Miasta Lublin. Od początku istnienia

- Forum stawia sobie za cel integrację środowiska kobiet poprzez działalność informacyjną, opiniotwórczą i społeczną. Forum skupia ponad 60 kobiet, głównie laureatek Medalu Prezydenta Miasta Lublin, które działają w zespołach zadaniowych dotyczących spraw społecznych, kultury, edukacji, przedsiębiorczości, zdrowia i promocji. Do głównych zadań Forum należy inicjowanie działań na rzecz rozwoju Lublina, promowanie udziału kobiet w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym oraz wspieranie inicjatyw i projektów podnoszących jakość życia lokalnej społeczności - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy