Reklama

Reklama

Lublin: Wzrosną opłaty za bursy szkolne? Znamy nową stawkę i powód

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Wzrosną opłaty za bursy szkolne? Znamy nową stawkę i powód - Zdjęcie główne

Bursa Szkolna nr 1 przy ul. Popiełuszki | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Jeśli radni miejscy zgodzą się, to wzrośnie miesięczna opłata za zakwaterowanie w bursach szkolnych. Miasto tłumaczy to wzrostem cen artykułów i usług.

Reklama

Rada Miasta Lublin będzie głosować nad uchwałą w sprawie "ustalenia wysokości opłaty za zakwaterowanie w bursach prowadzonych przez Miasto Lublin oraz terminu i sposobu jej wnoszenia". Miesięczna opłata ma wynosić 100 zł, a nie jak dotychczas - 90 zł.

Z uzasadnienia projektu uchwały wynika, że kompetencją organu prowadzącego, czyli np. Miasta Lublin, jest określenie wysokości odpłatności wnoszonej przez rodziców lub pełnoletnich wychowanków za zakwaterowanie w bursie.

Opłata na poziomie 100 zł stanowi kwotę do 50% kosztu utrzymania miejsca. Do kosztu tego nie wlicza się wynagrodzeń pracowników i wydatków pochodnych od tych wynagrodzeń.

- Zwiększenie opłaty o 10 złotych miesięcznie, w stosunku do określonej stawki uchwałą nr 1043/XXXIII/2021 Rady Miasta Lublin z dnia 18 listopada 2021 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za zakwaterowanie w bursach prowadzonych przez Miasto Lublin oraz terminu i sposobu jej wnoszenia, wynika ze wzrostu cen artykułów i usług, w tym opłat za energię elektryczną, ogrzewanie oraz środków czystości - czytamy w uazasadnieniu.

Sesja RM Lublin, w trakcie której odbędzie się głosowanie nad taką podwyżką, zaplanowana jest na czwartek (15 grudnia).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy