Reklama

Reklama

Lubelskie i islandzkie szkoły współpracują we wspólnym projekcie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lubelskie i islandzkie szkoły współpracują we wspólnym projekcie - Zdjęcie główne

Lubelskie i islandzkie szkoły współpracują we wspólnym projekcie | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Dobre relacje w szkole to motto przewodnie projektu na rzecz edukacji realizowanego przez Lublin i Reykjavik.

Reklama

- Projekt „Edukacja to relacje”, który realizujemy razem z Reykjavikiem, jest doskonałą okazją do współpracy w zakresie edukacji nie tylko na poziomie dwóch samorządów, ale też samych szkół zaangażowanych w projekt. Jestem pewien, że metody pracy zaobserwowane w szkołach islandzkich będą ciekawą inspiracją dla naszych nauczycieli - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania. 

Od stycznia Miasto Lublin realizuje projekt edukacyjny w partnerstwie z Departamentem Edukacji i Młodzieży w Reykjaviku. Realizowany jest w ramach Programu Edukacja i korzysta z dofinansowania o wartości ok. 101 tys. EUR (85% grantu) otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.

W projekcie, który potrwa do połowy kwietnia 2023 r., biorą udział 2 szkoły podstawowe z Reykjaviku (Dalskoli i Vesturbæjarskóli) oraz 5 szkół podstawowych z Lublina (Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza, Szkoła Podstawowa nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego). Projekt składa się z czterech działań: wizyty studyjnej w Islandii, opracowania rekomendacji dla szkół, warsztatów wdrożeniowych w szkołach oraz konferencji edukacyjnej.

- Na przełomie maja i czerwca delegacja z Lublina odwiedziła placówki oświatowe w Reykjaviku oraz Centrum Kreatywności i Technologii Edukacyjnych Mixtura. Wizyta studyjna była okazją do poznania doświadczeń i rozwiązań stosowanych przez islandzkich partnerów, innowacyjnych metod pracy w szkołach, systemu oświaty oraz polityki edukacyjnej stolicy Islandii na lata 2020-2030 - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. - Po powrocie z Islandii, wybrani nauczyciele, pod kierunkiem trzech wyłonionych ekspertów z Polski, rozpoczęli pracę w grupach roboczych w celu przygotowania rekomendacji w zakresie komunikowania się, rozwijania kompetencji społecznych i kreowania przestrzeni szkolnej.

W procesie wzięli udział rodzice i uczniowie szkół, którzy poprzez anonimowe ankiety wyrazili swoje opinie dotyczące tych obszarów. Rekomendacje będą dostępne w formie cyfrowej na stronie każdej ze szkół biorących udział w projekcie. Kolejnym etapem jest organizacja warsztatów wdrożeniowych w szkołach. Projekt zakończy konferencja edukacyjna w marcu 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy