Reklama

Reklama

Lublin: Międzynarodowa organizacja przekazała sprzęt komputerowy lubelskim szkołom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Międzynarodowa organizacja przekazała sprzęt komputerowy lubelskim szkołom - Zdjęcie główne

Lublin: Międzynarodowa organizacja przekazała sprzęt komputerowy lubelskim szkołom | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina 44 laptopy zakupione przez UNICEF dostały 22 lubelskie szkoły. Dostawa sprzętu to jedno z działań realizowanych w ramach porozumienia, jakie Miasto Lublin zawarło z międzynarodową organizacją.

Reklama

- Porozumienie zakłada ścisłą współpracę pomiędzy Miastem Lublin i UNICEF, skoncentrowaną przede wszystkim na reagowaniu na potrzeby dzieci, w tym będących uchodźcami. Jednym z głównych obszarów wsparcia jest edukacja. Przekazany przez organizację sprzęt to cenna pomoc dla lubelskich nauczycieli, która z pewnością ułatwi organizację i prowadzenie zajęć oraz przyczyni się do wyrównania szans w rozwoju ukraińskich dzieci - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Z komputerów będzie korzystało 88 nauczycieli z 22 lubelskich szkół, do których uczęszcza najwięcej ukraińskich dzieci uczących się w Lublinie. Mają one służyć do przygotowania i prowadzenia lekcji, w których uczestniczą polscy i ukraińscy uczniowie. Wartość sprzętu to około 150 tys. zł. Zaplanowano też dostawę sprzętu do laboratoriów komputerowych oraz do gabinetów pielęgniarskich w szkołach. To pierwsza część pomocy UNICEF w formie dostaw, jaką otrzymuje Miasto.

- W ramach współpracy Miasta i UNICEF zaplanowano również mi.in. utworzenie Miejsc Aktywności Lokalnej, wsparcie psychologów. Ważnym elementem porozumienia jest też wsparcie w obszarze edukacji – poprzez zakup podręczników i pomocy naukowych dla uczniów z Ukrainy, uzupełnienie wyposażenia sportowego, sprzętu komputerowego oraz zatrudnienie w szkołach asystentów międzykulturowych wspierających ukraińskich i polskich uczniów oraz ich rodziców - informuje Anna Czrewonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Wsparcie dzieci to wspólna akcja Lublina i Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Pomoc rzeczowa i finansowa dla Miasta wyniesie około 19 mln zł i skorzystają z niej zarówno ukraińskie jak i polskie dzieci.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy