Lublin: Wystawą zachęcają do adopcji zwierząt
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
Z Lublina"Nie wygłupiaj się - adoptuj” - tak brzmi tytuł projektu, w ramach którego zorganizowano wystawę w Ogrodzie Saskim. Dotyczy ona adopcji zwierząt z lubelskiego schroniska.
reklama
Wystawa, jako element prowadzonej kampanii społecznej „Każdy potrzebuje przyjaciela”, ma przybliżać pracę schroniska, jego wolontariuszy i zasady odpowiedzialnej adopcji.
- Psy i koty czekają na nowe domy i przyjaźnie. Opieka nad nimi może dać nam wiele radości, jednocześnie zapewniając schronienie i dom bezbronnemu zwierzęciu. Podopieczni lubelskiego schroniska są zadbani, zdrowi i mimo, że mają tam dobre warunki, potrzebują troski właściciela, który ich przytuli, pogłaszcze czy wyprowadzi na spacer - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
W schronisku przy ul. Metalurgicznej jest ponad 300 zwierząt. Do adopcji miesięcznie trafia średnio 70 psów i 20 kotów. Podobna liczba zwierząt przybywa w każdym miesiącu do placówki. Przy schornisku działa Egzotarium, które łączy funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego.
Wystawę tematyczną pod hasłem „Każdy potrzebuje przyjaciela”, składającą się z 12 plansz, można zobaczyć w Ogrodzie Saskim w pobliżu zegara słonecznego. Na początku sierpnia wystawa opuści Lublin i zawita do kilku miast regionu: Lubartowa, Nałęczowa, Niedrzwicy, Łęcznej. W kolejnych miesiącach w Lubline pojawią się też tematyczne plakaty, billboardy oraz chodnikowe graffiti.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.