- Wraz z początkiem września na mapę wydarzeń Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, wraca miejski program Lublin Skills Up!, który oprócz szerokiego wachlarza interesujących zagadnień i spotkań, daje młodym ludziom przestrzeń do dyskusji nad ich przyszłą ścieżką zawodową. Lublin jest jednym z najbardziej umiędzynarodowionych ośrodków akademickich w Polsce, to miasto przedsiębiorcze, kreatywne i otwarte na swoich mieszkańców i mieszkanki. To tutaj, dzięki takim inicjatywom jak Lublin Skills Up!, młodzi mogą rozwijać swój potencjał na wielu płaszczyznach - mówi
Krzysztof Żuk, prezydent Miasta
Lublin.Odbiorcami projektu jest
młodzież stojąca u progu wyboru ścieżki kariery zawodowej, czyli studenci, absolwenci uczelni wyższych, a także uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych z Lublina. Edycja jesienna programu będzie dla młodych ludzi okazją do poszerzenia wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, wpływu sztucznej inteligencji na rynek pracy, czy tworzenia profilu na LinkedIn. Spotkania będą prowadzone przez coachów oraz praktyków biznesowych, posiadających wiedzę merytoryczną i doświadczenie we wspieraniu młodych w rozwoju osobistym.
- Pierwszy warsztat edycji jesiennej „Self-coaching – czyli praca z wewnętrznym krytykiem” odbędzie się 13 września. Podczas spotkania młodzież dowie się m.in. czym jest self-coaching, dlaczego warto rozmawiać z sobą samym, jakie są techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami, pozna metody pozwalające na pokonanie autosabotażu działań oraz sposoby jak stać się inspiracją dla innych. Warsztat poprowadzi Anna Nizioł – psycholog biznesu, coach, trener kompetencji miękkich.
Rekrutacja na każde ze spotkań zamykana jest dzień przed datą poszczególnych warsztatów. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz harmonogramu warsztatów, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin uczestnictwa znajdują się na stronie:
lublin.eu - informuje
Monika Głazik z biura prasowego Prezydenta Krzysztofa Żuka.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Wrzesień miesiącem sportowej rywalizacji dla młodychDodatkowym elementem zachęcającym młodzież do udziału w warsztatach będzie możliwość zbierania punktów („skilli”) za udział w spotkaniach i wymieniania ich na nagrody. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa i dyplomy ukończenia programu. Grupy warsztatowe będą liczyły ok. 25 osób, a spotkania zorganizowane będą w Miejscówce prowadzonej przez Skende (al. Spółdzielczości Pracy 88). Na podsumowanie programu zaplanowano event, podczas którego uczestnicy i uczestniczki
odbiorą nagrody i wezmą udział w sesji z przedstawicielami lubelskich firm.
Pierwszy odbędzie się już 13 września.
W ramach edycji wiosennej zorganizowano łącznie 9 warsztatów, w których wzięło udział ok. 70 uczestników. Warsztaty były prowadzone przez ekspertów biznesowych, którzy przybliżyli młodzieży zagadnienia m.in. z zakresu skutecznej komunikacji, asertywności, możliwości rozpoczęcia kariery w branży IT czy social mediach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.