Reklama

Reklama

Lublin: Wojewódzki Urząd Pracy ma nowego dyrektora. Dotychczasowy zwolniony dyscyplinarnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Wojewódzki Urząd Pracy ma nowego dyrektora. Dotychczasowy zwolniony dyscyplinarnie - Zdjęcie główne

WUP przy ul. Obywatelskiej w Lublinie | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Andrzej Pruszkowski został dyscyplinarnie zwolniony ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wiadomo już kto będzie pełnił obowiązki dyrektora.

Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, który nadzoruje Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie poinformował o zmianie na stanowisku dyrektora. Od 14 marca pełnienie obowiązków Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie zostało powierzone Annie Dąbrowskiej. Nowa szefowa pracuje w WUP od 1995 roku.  Wcześniej pełniła tam obowiązki wicedyrektora, naczelniczki wydziału oraz kierownika komórki ds. ochrony danych osobowych.

Jednocześnie UMWL przekazał, że w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu pojawiło się ogłoszenie dotyczące konkursu na dyrektora WUP.

Wcześniej dyrektorem WUP był Andrzej Pruszkowski - były prezydent Lublina. Urzędem kierował od 2019 roku. Okazuje, że z WUP został zwolniony dyscyplinarnie.

- Pan Andrzej Pruszkowski został zwolniony z pracy z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych. Sposób wykonywania przez niego zadań nie dawał gwarancji należytej jakości realizacji zadań przez WUP. Pan Pruszkowski nie wypełniał poleceń postawionych przez pracodawcę - mówi nam Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy  kancelarii marszałka województwa lubelskiego.

Natomiast sam Pruszkowski uważa, że jego zwolnienie jest nielegalne i chce walczyć w sądzie o przywrócenie do pracy. Jak poinformowało Radio Lublin - powodem wypowedzenia jest odmowa wykonania polecenia z tzw. ustawy covidowej. Pruszkowski miał być przeniesiony do okresowej pracy w innej jednostce organizacyjnej.

- Przepis ten nie dotyczy kierowników jednostek organizacyjnych. Zwróciłem się do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o stanowisko w tej sprawie. Otrzymałem takie stanowisko, że na podstawie tego przepisu nie można oddelegować dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Zwróciłem się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli prawidłowości tego polecenia. Taka kontrola się odbyła. Państwowa Agencja Pracy w swoim wystąpieniu pokontrolnym wzywa pana marszałka do wycofania tego polecania jako naruszającego prawo. Pan marszałek tego polecenia nie wycofuje, ale wręcza mi dokument rozwiązujący ze mną stosunek pracy - mówi Radiu Lublin, Andrzej Pruszkowski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy