- Chcemy, żeby woreczki do sprzątania po swoim psie były lepiej dostępne, dlatego wyposażyliśmy strażników miejskich w odpowiednie pakiety i kontynuujemy akcję „Woreczki zamiast mandatów”. Jest to wspólna akcja edukacyjna ze Strażą Miejską, podczas której funkcjonariusze pouczają, wręczają woreczki i odstępują od wymierzania mandatów za niesprzątanie. Akcja będzie realizowana dwuetapowo w listopadzie oraz zimą po opadach śniegu. Pierwsze patrole wyruszą już w tym tygodniu - mówi Blanka Rdest, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
W czwartek (23 listopada) rano i popołudniu dwuosobowe patrole Straży Miejskiej będzie można spotkać w różnych rejonach miasta, głównie na terenach, na których mieszkańcy najczęściej wyprowadzają swoich pupili, tj.: Błonia pod Zamkiem, wąwóz LSM czy Kalinowszczyzna.
Miasto w tym roku, w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie”, kupiło również 1050 tabliczek informacyjnych, które trafiły do placówek oświatowych oraz zarządców i administratorów nieruchomości, zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez nich zapotrzebowaniem. Osoby chętne mogą zgłaszać chęć otrzymania tabliczki na adres e-mail: komunalna@lublin.eu. Do rozdania jest jeszcze 50 sztuk.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Miasto kupiło domki dla bezdomnych kotów
Zainicjowano też akcję billboardową w przestrzeni Lublina, w ramach której w czerwcu wyeksponowano tematyczne plakaty na 11 nośnikach.
- Ponadto w sierpniu na ogrodzeniach 10 miejskich wybiegów dla psów pojawiły się banery przypominające o obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Podobne plansze informacyjne trafiły również do Rad Dzielnic, które zgłosiły chęć udziału w akcji. Dzielnice Hajdów-Zadębie, Konstantynów, Kośminek, Tatary, Czechów Południowy, Czechów Północny, Śródmieście, Za Cukrownią, Sławinek oraz Czuby Południowe otrzymały łącznie 50 plansz. Dodatkowo do zarządców i administratorów nieruchomości, którzy biorą udział w tegorocznej edycji miejskiej akcji zostaną przekazane naklejki na kosze na odpady informujące o tym, że do zwykłych pojemników można także wrzucać psie nieczystości, o czym informuje Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Lublin - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Działania edukacyjne w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie” realizowane są ze środków pochodzących z projektu Budżetu Obywatelskiego „Zwierzęta bez granic – Lublin dla zwierząt”.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.