Reklama

Reklama

Lublin: Więcej turystów odwiedza miasto. Podsumowano dane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Więcej turystów odwiedza miasto. Podsumowano dane - Zdjęcie główne

Lublin: Więcej turystów odwiedza miasto | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W I półroczu Lublin odwiedziło porównywalnie tyle samo turystów krajowych, co przed ograniczeniami pandemicznymi. Miasto podsumowało dane.

Reklama

- Coraz więcej turystów i odwiedzających, jako cel swoich podróży wybiera właśnie Lublin. To dobra prognoza na kolejne miesiące, ale też znak, że turystyka powraca na właściwe tory po dwóch trudnych latach pandemii. Optymizmem napawa także fakt, że nasze Miasto wzbudza największe zainteresowanie wśród młodych ludzi. Mamy nadzieję, że trend ten będzie się utrzymywał i młodzi turyści licznie wezmą udział w nadchodzących wydarzeniach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Dane dotyczące ruchu turystycznego pokazują, że od stycznia do czerwca 2022 roku Lublin odwiedziło niemal 317 tys. przyjezdnych z Polski, w tym ok. 135 tys. odwiedzających, czyli spędzających w mieście jeden dzień oraz 182 tys. turystów, czyli osób, które skorzystały z noclegów.
 
- Jest to znaczący wzrost w porównaniu z 2021 r., kiedy to do Lublina w ciągu całego roku przyjechało ok. 334 tys. podróżnych z kraju. Podobnie jak w ubiegłych latach, najchętniej nasze miasto odwiedzali mieszkańcy województw lubelskiego i mazowieckiego. Kolejne miejsca zajmują natomiast przyjezdni z Małopolski, Dolnego Śląska i Śląska, którzy dotychczas plasowali się na dalszych pozycjach - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lulin.
 
Podróżni, którzy zdecydowali się na nocleg, najczęściej byli w Lublinie 2 dni (46% turystów) oraz od 3 do 5 dni (33% turystów). Jeśli chodzi o wiek, utrzymuje się tendencja zaobserwowana już w poprzednim roku. Najliczniejszą grupę gości krajowych stanowią osoby miedzy 21. a 25. rokiem życia (28% wszystkich przyjezdnych).

Poza tym, dostępne są już dane podsumowujące lipiec. W związku z nim ruch turystyczny podróżnych z Polski jest rekordowy względem analogicznego okresu w latach poprzednich - to 92 tys. odwiedzających i turystów.
 

Z kolei informacje o liczbie gości zagranicznych dostępne będą pod koniec roku. - Trudności w zweryfikowaniu tych danych wynikają z utrzymującej się agresji rosyjskiej w Ukrainie, a w konsekwencji wzmożonego i nieregularnego przepływu ukraińskich obywateli - dodaje Anna Czerwonka.

Ustalenie liczby turystów możliwe jest dzięki technologii. Takie dane zbierane są na podstawie geolokalizacji urządzeń mobilnych podróżnych. W ten sposósb dają obraz ruchu turystycznego na danym obszarze.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy