reklama
reklama

Lublin: W sobotę Marsz Równości. Parada ruszy spod CSK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: JN

Lublin: W sobotę Marsz Równości. Parada ruszy spod CSK - Zdjęcie główne

Początek Marszu Równości w 2022 roku | foto JN

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaNa najbliższy weekend zaplanowano V Marsz Równości w Lublinie. Parada tradycyjnie ruszy spod CSK i skończy się pod Galerią Labirynt, gdzie zaplanowano afterparty.
reklama

Tegoroczny Marsz Równości, czyli parada środowisk LGBT odbywająca się od kilku  lat w Lublinie odbędzie się 2 września. Parada ruszy o godz. 13.00 spod Centrum Spotkania Kultur. Przejdzie następującymi ulicami: Aleje Racławickie na wysokości Centrum Spotkań Kultur, ul. Lipowa, ul. Prezydenta G. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. J. Sowińskiego, ul. J. Poniatowskiego, ul. ks. J. Popiełuszki i zakończy się na placu pod Galerią Labirynt.

Marsz odbywa się pod hasłem.

- W tym roku ruszamy z hasłem „EUROPEJSKA STOLICA RÓWNOŚCI”! To ogromna szansa dla naszego miasta, które zdobyło tytuł "Europejskiej Stolicy Młodzieży” by udowodnić, że to nie tylko pusty slogan, a prawa człowieka nie są mu obojętne. Pokażmy światu, że Lublin to miejsce pełne akceptacji i poszanowania praw osób LGBT+! - zapowiadają organizatorzy. - Chodźmy więc razem zamanifestować, że potrzebujemy realnej polityki zapewniającej nam bezpieczeństwo i równe prawa. Żeby nasza orientacja i ekspresja płciowa nie spotykała się z odrzuceniem w szkole. Żebyśmy nie bały_li się utraty pracy przez to, że ktoś nas nie akceptuje. Żebyśmy starając się o korektę płci nie były_li narażone_ni na ostracyzm i marginalizację. To walka o nasze życia, które niektóre osoby niestety tracą, nie mogąc wytrzymać niezrozumienia i nienawiści.
 
 
Organizatorzy dodają też, że “Europejska Stolica Równości” to nie tylko hasło, ale też "nadzieja, że będziemy żyć w społeczeństwie, w którym możemy poślubić osobę partnerską niezależnie od jej płci i być traktowane_ni jak rodzina, w którym nasza ekspresja płciowa wymykająca się binarnemu podziałowi na męskie/żeńskie nie budzi niechęci i odrzucenia, w którym dzieci mogą żyć szczęśliwe, bo są akceptowane takie, jakie są".
 
Po Marszu, w Galerii Labirynt zaplanowano pokaz filmu "Poza kategorią. Historia o interpłciowości". Rónocześnie od 24 sierpnia do 3 września odbywa się Lubelski Festiwal Dumy, w ramach któego przewidzanom.in. spotkania, projekje filmów, warsztaty, wystawę.
 
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama