reklama
reklama

Lublin: W ścisłym centrum wróci poprzednia organizacja ruchu? Apeluje o to jeden z radnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: W ścisłym centrum wróci poprzednia organizacja ruchu? Apeluje o to jeden z radnych - Zdjęcie główne

Brama Krakowska | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaO przywrócenie wcześniejszej organizacji ruchu na ul. Królewskiej i rozwiązanie problemu przejścia dla pieszych przy Bramie Krakowskiej, apeluje Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin.
reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowal do władz miasta interpelację w sprawie organizacji ruchu na ulicy Lubartowskiej, Królewskiej i Wyszyńskiego a także przejścia dla pieszych przy Bramie Krakowskiej.

Niedawno w tym rejonie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego.  

- Z ul. Bajkowskiego kierowcy pojadą w lewo w ul. Lubartowską, a dojazd do posesji będzie odbywał się od ul. Wyszyńskiego. Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej, tak jak do tej pory przejadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej oraz rowerzyści. Taksówki mają możliwy dojazd od ul. Wyszyńskiego oraz do dyspozycji dwa postoje na ul. Królewskiej oraz Bajkowskiego - informowała Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

reklama

Wiceprzewodniczący poprosił o rozważenie możliwości powrotu do uprzedniej sytuacji.

- Moja uwaga związana jest z licznymi interwencjami osób zamieszkujących i funkcjonujących w obszarze objętym zmianami, które uskarżają się na utrudnienia i chaos  komunikacyjny. Dodatkowo przedsiębiorcy (szczególnie prowadzący działalność na ulicy Wyszyńskiego) uważają, że radykalne zmniejszenie liczby klientów w soboty, związane jest właśnie z wprowadzonymi zmianami - napisał Marcin Nowak.

reklama

Jednocześnie poprosił o pochylenie się nad problemem przejścia dla pieszych przy Bramie Krakowskiej. Zaproponował zastanowienie się nad regulacją płynności ruchu poprzez sygnalizację świetlną lub osobę tzw. przeprowadzacza (być może dostosowanego historycznym strojem do staromiejskiego obszaru) dbającego o bezpieczeństwo pieszych i płynność ruchu pojazdów.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama