Reklama

Reklama

Lublin: V LO będzie mieć nowe boiska. Powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: V LO będzie mieć nowe boiska. Powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

Teren przy V LO | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Lipowej będą mieć zaplecze sportowe i rekreacyjne.

Reklama

Wraz z końcem 2022 roku ruszyło postępowanie przetargowe na budowę dwóch nowych boisk i innych zaplanowanych obiektów, w tym placu rekreacyjnego do gry w bule i siłowni zewnętrznej.

- W minionym roku przygotowaliśmy dokumentację projektową dla tego zadania, a także uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy to już ostatni, decydujący krok do rozpoczęcia prac. Budowa tego ogólnodostępnego kompleksu sportowego zapewni dobre warunki do aktywności sportowej nie tylko młodzieży szkolnej, ale również mieszkańcom dzielnicy, którzy głosowali na ten projekt w Budżecie Obywatelskim - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Przy V LO powstanie boisko z wyodrębnionymi dwoma boiskami wielofunkcyjnymi – większym o wymiarach 40 m x 19,5 m oraz mniejszym o powierzchni 28 m x 12 m. Oba mają mieć nawierzchnię poliuretanową przepuszczalną dla wody. Większe boisko będzie wyposażone w dwie bramki, mniejsze – w ruchome słupki do zawieszania siatki do gry w siatkówkę oraz dwie zewnętrzne konstrukcje do piłki koszykowej.

Przewidziano też urządzenie trzeciego boiska – placu rekreacyjnego do gry w bule o wymiarach 16 m x 7 m z nawierzchnią żwirową oraz siłowni zewnętrznej o powierzchni 155 m2 z nawierzchnią trawiastą.
 
 
- Do siłowni docelowo trafi 10 urządzeń do ćwiczeń. Nastąpi również rozbudowa instalacji elektrycznej budynku V LO ze względu na budowę oświetlenia boisk oraz rozbudowa istniejącej instalacji monitoringu. Projekt uwzględnia także budowę piłkochwytów o wysokości 6 m z rozstawem słupów co 4,5 m, oświetlenie boiska sportowego (latarniami parkowymi LED), monitoring oraz małą architekturę – ławki, kosze na śmieci i tablicę informacyjną - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Czas na składanie ofert upływa 16 stycznia. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na budowę boisk.
 
Inwestycja jest realizowana w ramach projektu VIII Budżetu Obywatelskiego „Boiska na Piątkę”, na który mieszkańcy oddali 4540 głosów.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy