Reklama

Reklama

Lublin: UMCS uczci pamięć zmarłego konstytucjonalisty. Przez organizację konferencji naukowej

Opublikowano: śr, 9 cze 2021 17:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje Forum Młodych Konstytucjonalistów pt. ,"Współczesne wyzwania parlamentaryzmu”. Uczelnia w ten sposób chce uczcić pamięć zmarłego prof. Wojciecha Orłowskiego - prawnika, konstytucjonalistę oraz profesora UMCS.

Reklama

Tytuł Forum Młodych Konstytucjonalistów, czyli "Współczesne wyzwania parlamentaryzmu” nawiązuje do głównego nurtu zainteresowań badawczych zmarłego w listopadzie 2019 r. prof. Wojciecha Orłowskiego. Organizatorzy w ten sposób chcą uczcić Jego pamięć, podziękować za lata pracy dydaktycznej, naukowej oraz działalności związanej ze wspieraniem i rozwojem środowiska akademickiego.

- Współcześnie parlamentaryzm odgrywa istotną rolę wobec nowych wyzwań, które pojawiają się w państwach wraz z ich rozwojem - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie - Celem wydarzenia jest przeanalizowanie zagadnień dotyczących m.in. określenia miejsca parlamentu w systemie organizacji władzy państwowej, zasad funkcjonowania izb parlamentu, statusu deputowanych, organizacji wewnętrznej oraz posiedzeń, procedur parlamentarnych, jakości tworzonego prawa, a także współdziałania parlamentu z instytucjami międzynarodowymi.

Forum odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Pierwszego dnia zaplanowano Międzynarodową Konferencję Naukową pt. "Współczesne wyzwania parlamentaryzmu – teoria i praktyka”, która rozpocznie się o godzinie 10.00 w Auli Uniwersyteckiej w budynku Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Wezmą w niej udział przedstawiciele ośrodków naukowych z: Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Litwy i Polski. Drugiego dnia zostanie zorganizowana Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona doświadczeniom państw Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie współczesnych wyzwań parlamentaryzmu. Wezmą w niej udział młodzi badacze, doktoranci i studenci. Konferencja odbędzie się zdalnie za pośrednictwem platformy MS Teams.

Forum jest organizowane przez Koło Naukowe Prawa Parlamentarnego UMCS, Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS i Radę Wydziałową Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji UMCS we współpracy z Centrum Badań nad Parlamentaryzmem. Partnerem strategicznym jest Stowarzyszenie Naukowe Pro Sciencia Iuridica.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy