Reklama

Reklama

Lublin: Studenci UMCS wymienią sią podręcznikami, notatkami i roślinami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMCS

Lublin: Studenci UMCS wymienią sią podręcznikami, notatkami i roślinami - Zdjęcie główne

UMCS organizuje spotkanie dla swoich studentów. Będzie można np. wymienić się podręcznikami | foto UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zorganizuje spotkanie dla wszystkich studentów. W ramach niego będzie można np. wymienić się książkami, pomocami naukowymi i dowiedzieć czegoś o działalności kół naukowych.

Reklama

Pierwsze spotkanie "na żywo"

Z początkiem października rozpoczął się rok akademicki. Dlatego w środę (12 października) na placu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się wydarzenie dedykowane przede wszystkim studentom pierwszego roku, ale także tym ze starszych roczników.

W godzinach 11.00-15.00 będzie można zapoznać się z działalnością wybranych kół naukowych, zachęcających do podjęcia współpracy oraz jednostek ogólnouniwersyteckich, które świadczą usługi na rzecz studentów, takie jak: wsparcie psychologiczne, rozwój kompetencji miękkich czy pomoc skierowaną do osób z niepełnosprawnościami. Z kolei na stoisku Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów każdy chętny pozna zasady dołączenia do największej organizacji studenckiej, a na stoisku Centrum Promocji studenci będą mieli okazję zapisać się do projektu „Działam dla UMCS", poprzez który można nawiązać współpracę i wziąć czynny udział w targach edukacyjnych, sesjach zdjęciowych, drzwiach otwartych, kręceniu uniwersyteckich filmów promocyjnych. Studenci pierwszego roku będą mogli wziąć udział w wycieczce po Kampusie. Przy stoisku Ogrodu Botanicznego UMCS zaplanowano punkt wymiany roślin doniczkowych, a dzięki naszemu Partnerowi - „Bazylii" - dla wszystkich odwiedzających nasze stoiska będzie czekała gorąca herbata.

- Jedną z największych i jednocześnie najważniejszych przestrzeni dla studentów będzie stoisko wymiany podręczników i innych materiałów edukacyjnych. Każdy student, który ma zbędne książki i inne materiały potrzebne do nauki, może dołączyć do stoiska i przekazać je młodszym rocznikom - informuje Aneta Adamska, rzeczmik prasowy UMCS w Lublinie. - Organizowane wydarzenie jest pierwszym spotkaniem „na żywo" dla studentów w nowym roku akademickim i będzie okazją do zapoznania się z możliwościami, jakie daje nasza uczelnia.

Program wydarzenia

11.00 – otwarcie wydarzenia przez władze UMCS

- stoisko wymiany podręczników i innych materiałów edukacyjnych

- punkt wymiany roślin doniczkowych

- wymiana literatury, płyt CD, kaset VHS, płyt winylowych

- prezentacje wybranych Kół Naukowych, organizacji i jednostek Uniwersytetu

- doradztwo zawodowe

- strefa rekreacyjna

- "Działam dla UMCS" - zapisy

- gorąca herbata dla uczestników wydarzenia

- warsztaty dotyczące technik radzenia sobie ze stresem

12.00 i 14.00 – wycieczka „Miasto w mieście - Kampus UMCS"

15.00 – zakończenie wydarzenia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy