Reklama

Reklama

Lublin: Ulica Wiejska na razie nie doczeka się remontu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ulica Wiejska na razie nie doczeka się remontu - Zdjęcie główne

Lublin: Ulica Wiejska na razie nie doczeka się remontu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto nie wyremontuje na razie części ul. Wiejskiej. O remont zabiegała radna Małgorzata Suchanowska.

Reklama

Radna miejska Małgorzata Suchanowska (klub Prawa i Sprawiedliwości) skierowała do władz miasta interpelację w sprawie remontu drugiej części w całości ul. Wiejskiej do skrzyżowania z ul. Walecznych. Podkreśliła, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, gmina ma obowiązek zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, które należą do zadań własnych gminy. 

Zaznaczyła również, że ul. Wiejska nie służy wyłącznie mieszkańcom Osiedla Ponikwoda, ale wszystkim przyjezdnym mieszkańcom Lublina i okolic. Zdaniem radnej jest wizytówką miasta, bo łączy się z ul. Walecznych, przy której znajduje się tzw. „Cmentarz Unicka". Dodała też, że usytuowanie cmentarza wymusza wyremontowanie drugiej części ul. Wiejskiej. Według radnej tereny i drogi przyległe do cmentarzy powinny być zadbane, utrzymane w porządku, oznakowane i wyposażone w miejsca parkingowe.

- Ulica Wiejska jest w katastrofalnym stanie, bez parkingów, a jedyny jej chodnik całkowicie zdewastowany przez parkujące samochody, który służy, jako dojście dla dzieci do bliskiej szkoły podstawowej. Proszę równocześnie o uznanie mojej interpelacji za wniosek budżetowy na 2023 r. Mając powyższe na uwadze, proszę o informacje, kiedy inwestycja zostanie ukończona? - napisała Małgorzata Suchanowska.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że obecnie nie ma możliwości zwiększenia planu wydatków na taką inwestycję.

- Jednocześnie informuję, że ww. zadanie zostało zgłoszone do projektu budżetu na rok przyszły. Ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie ujęcia remontu ul. Wiejskiej w budżecie na 2023 r. zostanie podjęte w grudnie br. na sesji Rady Miasta Lublin, podczas której zostanie przyjęty budżet miasta na 2023 r. - napisał Artur Szymczyk.

Na koniec dodał, że określenie przewidywanego terminu realizacji inwestycji, będzie możliwe gdy zostaną zabezpieczone środki finansowe w budżecie miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy