Reklama

Reklama

Lublin: Uczniowie wybiorą Młodzieżową Radę Miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Uczniowie wybiorą Młodzieżową Radę Miasta - Zdjęcie główne

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W lubelskich szkołach ponadpodstawowych odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Kandydaci na radnych starać się będą o mandaty w 37 okręgach wyborczych.

Reklama

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin została powołana w 2006 roku w celu wzmacniania obywatelskiej postawy młodzieży Lublina oraz edukacji w ramach procesów demokratycznych. Radni podejmują uchwały zawierające ich wnioski czy pomysły, które trafiają następnie do Rady Miasta Lublin. Inicjują również działania realizowane we własnym zakresie, takie jak różnego rodzaju wydarzenia, konferencje czy zawody sportowe.

- Głos Młodzieżowej Rady Miasta stanowi ważny element w tworzeniu i realizacji strategii Lublina na rzecz młodzieży. Opinie i postulaty nowo wybranych radnych będą istotnymi wskazówkami w tworzeniu miasta otwartego na potrzeby młodych, a ich inicjatywy z pewnością wzbogacą ofertę Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 roku - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to reprezentacja młodych mieszkańców miasta, czyli uczniów szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Ma ona charakter opiniotwórczo-doradczy. Radni wybierani są w tajnych, bezpośrednich, równych i powszechnych wyborach.

- Termin zgłaszania kandydatów na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin upłynął 14 października. Listy kandydatów na radnych dla poszczególnych okręgów opublikowały 17 października komisje wyborcze działające na terenie szkół. Po przeprowadzeniu głosowania komisje wyborcze zliczą oddane głosy i podadzą do publicznej wiadomości wyniki wyborów. Ostateczny skład Młodzieżowej Rady Miasta Lublin nowej kadencji zostanie zamieszczony na stronie Miasta Lublin - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Wybory odbędą się 24 października.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy