Reklama

Reklama

Lublin: Trwają ferie zimowe. Uczniowie mogą korzystać z półkolonii w szkołach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Trwają ferie zimowe. Uczniowie mogą korzystać z półkolonii w szkołach - Zdjęcie główne

Lublin: Trwają ferie zimowe. Uczniowie mogą korzystać z półkolonii w szkołach | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Uczniowie lubelskich szkół mogą spędzić ferie zimowe biorąc udział w półkoloniach w 9 placówkach. 

Reklama

W trakcie trwających od 16 do 27 stycznia ferii zimowych zaplanowano różnorodne zajęcia.
 
- Troska o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest ważna na każdym etapie ich rozwoju. Stąd jako istotny punkt półkolonii przewidziano sześciogodzinne zajęcia wychowawczo-profilaktyczne, których celem jest podnoszenie umiejętności psychospołecznych. Dotyczyć one będą szeroko rozumianego zdrowego stylu życia, czyli wiedzy o własnym ciele, negatywnych wpływach społecznych, zagrożeniach i konsekwencjach związanych z używaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz nadmiernego korzystania z telefonu, komputera czy internetu. Profilaktyka polegać będzie również na wzmacnianiu tzw. czynników chroniących młodego człowieka w obliczu zagrożeń, w tym umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych uczuć, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, kształtowanie pozytywnej samooceny i pozytywnego obrazu siebie - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
W tym roku, na zimowy wypoczynek, zapraszają lubelskie szkoły podstawowe nr: 3, 14, 23, 27, 28, 29 39, 52 i 57. Placówki te zapewnią opiekę dla 675 uczniów.
 
Uczestnicy półkolonii nauczą się jak spędzać wolny czas w sposób twórczy i aktywny w ramach zajęć muzycznych, teatralnych, plastyczno-technicznych, krawieckich oraz poprzez gry i zabawy stolikowe.
 
 
- Przewidziano również zajęcia i wycieczki tematyczne np. do biblioteki, sali zabaw czy kina. W ofercie półkolonii znajdują się również zajęcia sportowo-profilaktyczne, jako propozycja alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej oraz wzmocnienie więzi koleżeńskich i nauka asertywności. Poprzez udział w rozgrywkach sportowych, grach integracyjnych i licznych konkursach dzieci i młodzież nauczą się zdrowej rywalizacji, poprawnego komunikowania z innymi osobami oraz pracy w grupie - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Zajęcia odbywają się w danej szkoły oraz w miejskich obiektach sportowych. W sprawie zapisów na półkolonie należy kontaktować się bezpośrednio ze szkołami. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy