Reklama

Reklama

Lublin: Trwa Urban Club.Lublin 2.0 - sztuka przestrzeni miejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SKENDE Shopping

Lublin: Trwa Urban Club.Lublin 2.0 - sztuka przestrzeni miejskiej - Zdjęcie główne

Lublin: Trwa Urban Club.Lublin 2.0 - sztuka przestrzeni miejskiej | foto SKENDE Shopping

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Miejscówce trwa Urban Club.Lublin 2.0 - sztuka w przestrzeni miejskiej. W programie m.in. projektowanie szyldów reklamowych, wirtualna rzeczywistość, spacer po Lublinie, a na koniec nagrywanie podcastu. 

Reklama

Street art

Projekt trwa do 14 kwietnia, nadal można zapisać się na bezpłatne warsztaty. Jest częścią programu w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Spotkania odbywają się w Miejscówce w SKENDE.  Toprojekt dla młodzieży od 11. roku życia.

- Na pierwszych zajęciach młodzież dowiedziała się, czym jest street art. W części praktycznej miała też okazję, aby zaprojektować i namalować graffiti według własnego pomysłu - informują organizatorzy.

Zbliżają się kolejne spotkania. Młodzież będzie mogła podziwiać architekturę Lublina podczas  niecodziennego spaceru, który skończy się na ul. Krótkiej, gdzie projektanci z Fundacji Rozwoju Designy LuCreate  pokażą znaną z gier komputerowych technologię rzeczywistości wirtualnej (VR), która jest wykorzystywana do projektowania przestrzeni miejskiej.  

Harmonogram Urban Club.Lublin

31 marca, godz. 17:00 -19:30; Rewitalizacja w mieście

Na warsztatach młodzi dowiedzą się, co warto zrobić, by zabytki architektury zachowały się dla następnych pokoleń, jakie budynki można wpisać na listę UNESCO i co należy w tym celu zrobić.

1 kwietna, godz. 11:00-13:00; Poznaj architekturę Lublina.

To spacer ulicami Lublina, na który zabierze ich Małgorzata Michalska-Nakonieczna,  dziekan kierunku studiów Projektowanie Wnętrz w WSPiA, gdzie uczestnicy odwiedzą biuro Fundacji Rozwoju Designu LuCreate i zobaczą jak pracują architekci. Ale to nie wszystko! Czeka ich także niespodzianka. Dzięki okularom VR przeniosą się w wirtualny świat. Architekci pokażą znaną z gier komputerowych technologię rzeczywistości wirtualnej (VR), która jest wykorzystywana do projektowania przestrzeni miejskiej.

7 kwietnia, godz. 17:00-19:30; Małe formy architektoniczne

Spotkanie będzie poświęcone małym formom architektury, które spotykamy w Lublinie na co dzień. Uczestnicy przeanalizują, czy ogródki kawiarniane i jarmarki wpisują się w tkankę miasta. Dowiedzą się także, czym zajmuje się miejski konserwator zabytków.

14 kwietnia, godz. 17:00-19:30; Projekt finałowy: Twarz mojego miasta

Podczas spotkania młodzież pozna Lubelską Księgę Standardów i dowie się, jak powinno się projektować reklamy i szyldy reklamowe przedsiębiorstw, aby wpisywały się w estetykę miasta. W części praktycznej młodzież,  pod okiem Michała Ćwieka projektanta z Mocno Studio, zaprojektuje i narysuje szyldy dla kamienic Starego Miasta.

After Party Lublin Urban Club 2.0”, czyli młodzi mają głos! Organizatorzy chcą, aby wszystkie pomysły, przemyślenia i wnioski, które pojawią się podczas spotkań Urban Club, przetrwały i zostały wysłuchane, dlatego uczestnicy nagrają podcast. Młodzi podzielą się pomysłami nt. projektowania miasta i o tym, co zrobić, aby było otwarte na młodych. Aby wziąć udział w After Party. Lublin Urban Club 2.0 trzeba być obecnym na minimum 50% klubowych spotkań wiosennej edycji projektu. Data i miejsce zostanie potwierdzona niebawem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy