Reklama

Reklama

Lublin: Trójka naukowców z UMCS nagrodzona stypendiami ministra

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Trójka naukowców z UMCS nagrodzona stypendiami ministra - Zdjęcie główne

UMCS w Lublinie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Trzy osoby z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zostało laureatami stypendiów Ministra Edukacji i Nauki.

Reklama

Ministerstwo Edukacji i Nauki wyłoniło laureatów konkursu na stypendia dla młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. Wśród nagrodzonych znalazło się troje badaczy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: dr Olga Kielak - pracownik Instytutu Filologii Polskiej, dyscyplina: językoznawstwo, dr Tomasz Wicha - pracownik Instytutu Nauk o Polityce i Administracji, dyscyplina: nauki o polityce i administracji, lic. Łukasz Baran - doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, dyscyplina: nauki chemiczne.

- Stypendia Ministra przyznawane są na okres 3 lat młodym badaczom wykazującym szczególne osiągnięcia w działalności naukowej. Miesięczna wysokość dofinansowania wynosi 5.390 zł. W ramach rozstrzygniętego w tym roku postępowania złożono łącznie 1719 wniosków, a Minister przyznał stypendia 215 młodym naukowcom (w tym 37 doktorantom) reprezentującym 47 dyscyplin naukowych i artystycznych - wyjaśnia Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS w Lublinie.

Wnioski ocenił zespół doradczy, w skład którego weszli eksperci reprezentujący wszystkie wspomniane dyscypliny. Wnioski o przyznanie stypendium zostały ocenione metodą punktową, w ramach poszczególnych dyscyplin nauki i sztuki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy