reklama
reklama

Lublin: Terytorialsi-medycy będą mogli studiować na Uniwersytecie Medycznym

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Terytorialsi-medycy będą mogli studiować na Uniwersytecie Medycznym - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaTerytorialsi mogą bezpłatnie korzystać z kursów organizowanych przez medyczne, wojskowe ośrodki szkoleniowe oraz otrzymywać dofinansowanie na studia czy specjalizacje. Jedną z takich opcji są studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
reklama

- O tym jak ważna jest praca personelu medycznego oraz jak cenne, dla całego systemu bezpieczeństwa, są jego umiejętności i wiedza, nie trzeba przypominać. Wojska Obrony Terytorialnej stawiając na praktyczne kwalifikacje, działając w ramach programu rozwoju talentów i zarządzania kompetencjami żołnierzy  inwestują właśnie w te zdolności. Inwestowanie w personel medyczny to inwestowanie w cały sektor ochrony zdrowia w Polsce. Aktywizacja podnoszenia kwalifikacji zawodowych personelu medycznego w WOT, niezbędnych zarówno podczas działań wojennych, jak i w sytuacjach katastrof, klęsk żywiołowych oraz udzielania pomocy lokalnej społeczności, znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa wszystkich obywateli - wyjaśnia kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brugady Obrony Terytorialnej.

reklama

Na żołnierzy chcących rozwijać swoje medyczne kompetencje podwójnego zastosowania – przydatne zarówno w Siłach Zbrojnych jak i w pracy na rynku cywilnym, czekają organizowane przez medyczne, wojskowe centra kształcenia kursy: doskonalące, specjalistyczne oraz kwalifikacyjne. Istnieje też możliwość skorzystania z dofinansowania na kształcenie podyplomowe, jak również z dofinansowania lub zwrotu kosztów kursów i  szkoleń realizowanych poza systemem szkolnictwa wojskowego.  

Do tego, na mocy porozumienia z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, od października chętni terytorialsi rozpoczną bezpłatne studia na kierunku ratownictwo medyczne. Studia specjalnie dedykowane służbom mundurowym. - Zaprojektowane tak, aby ich harmonogram odpowiadał potrzebom słuchaczy, uwzględniając zarówno służbę wojskową, jak i pracę zawodową. Studia trwają 3 lata (6 semestrów). Absolwenci uzyskają cywilne Prawo Wykonywania Zawodu i będą mogli pełnić służbę na etatach medycznych w jednostkach podległych MON, jak i podjąć pracę w cywilnym systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego (np. Pogotowie Ratunkowe, SOR) - dodaje kpt. Gaborek.

reklama

Z programów mogą skorzystać żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową, będący na etacie medycznym w WOT, cywilnie wykonujący zawód medyczny, bądź w najbliższej przyszłości planujący podjęcie takiego zawodu.  

W 2 LBOT w medycznym korpusie osobowym służbę pełni ponad 260 żołnierzy, jednak nabór chętnych z kompetencjami medycznymi nadal trwa. Osoby wykonujące zawody medyczne oraz uczniowie i studenci kształcący się w tych kierunkach, którzy chcą swoje sprawności i doświadczenia wykorzystać w służbie wojskowej, nabyć nowych umiejętności i podnosić swoje kompetencje zawodowe, powinny skontaktować się z rekruterem 2LBOT lub zgłosić się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji, aby złożyć wniosek o powołanie.   

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama