Reklama

Reklama

Lublin: Tereny na Czechowie Północnym do zmiany. Ruszają konsultacje planistyczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Tereny na Czechowie Północnym do zmiany. Ruszają konsultacje planistyczne - Zdjęcie główne

Lublin: Tereny na Czechowie Północnym do zmiany | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto zaprasza do udziału w konsultacjach planistycznych terenów w dzielnicy Czechów Północny.

Reklama

Dwa opracowania dotyczą terenów o łącznej powierzchni przekraczającej 32 ha wzdłuż ulicy Wojtasa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Choiny do ul. Kwietniowej. 
 
- Opracowania w znacznej części dotyczą niezagospodarowanych terenów upraw polowych lub nieużytków. Zainwestowane działki zlokalizowane są głównie od strony ul. Choiny. Prace projektowe, poprzedzone wnioskami właścicieli nieruchomości i analizą zasadności przystąpienia do sporządzenia planu, skupiły się na zmianie przeznaczenia terenów aktywności gospodarczej, na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową, co jest zgodne z polityką przestrzenną miasta zapisaną w Studium i uchwaloną w 2019 roku - mówi Małgorzata Żurkowska, Główny Urbanista Miasta.
 
Pierwszy z projektów dotyczy zmiany planu między ulicami Choiny i Wojtasa a przedłużeniem ulicy Nasutowskiej. Projekt wykładany jest do wglądu publicznego po raz drugi. Zmiany wprowadzone po pierwszym wyłożeniu, w efekcie pozytywnego rozpatrzenia części uwag dotyczą: wysokości planowanej zabudowy, doprecyzowania zapisów z zakresu miejsc parkingowych, linii zabudowy, zasięgu stref wysokości oraz wielkości strefy szczególnej przestrzeni publicznej.
 
- Zaproponowana w projekcie struktura przestrzenna (podział na jednostki przestrzenne oraz układ komunikacyjny) bazuje w zasadniczej mierze na ustaleniach obowiązującego planu. Zmiany dotyczą głównie parametrów zabudowy dla poszczególnych terenów. W południowej części obszaru objętego opracowaniem dopuszczono zabudowę usługową i/lub mieszkaniową jednorodzinną o maksymalnej wysokości zabudowy 10m i II kondygnacjach nadziemnych. Zabudowę usługową i/lub  mieszkaniową wielorodzinną zaproponowano w środkowej i północnej części planu. Projekt zakłada trzy strefy wysokości zabudowy w obszarze opracowania: do 14 m / IV kondygnacje, do 18 m i do 22 m. - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
W projekcie przewidziano obszary zieleni towarzyszącej i szpalery drzew od strony tras komunikacyjnych oraz na granicy zabudowy jedno- i wielorodzinnej. Wyznaczono główne powiązania pieszo-rowerowe oraz strefę przestrzeni publicznej (miejsce o wyjątkowych walorach architektoniczno-przestrzennych) w centralnej części planu.
 
Z kolei projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla kwartału, którego granice stanowią istniejące lub planowane ulice: przedłużenie Nasutowskiej, Wojtasa, ul. Czerwcowa, ul. Kwietniowa, zakłada realizację zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i/lub usługowej. Wskazano dwie strefy maksymalnej wysokości: do 18 m i 22 m.
 
 
- Od strony północnej oraz zachodniej (wzdłuż planowanej ulicy Nasutowskiej oraz Czerwcowej) wyznaczono strefę zieleni izolacyjnej. Dla przebiegającej przez obszar linii wysokiego napięcia obowiązuje strefa ochronna o szerokości 40m (po 20m od osi linii). Obsługę komunikacyjną obszaru stanowią przylegające ulice: planowane przedłużenie ul. Nasutowskiej, ul.Wojtasa, ul. Czerwcowa (częściowo zrealizowana), ul. Kwietniowa oraz przebiegające przez obszar drogi publiczne wyznaczone w projekcie. Projekt wyznacza strefy przestrzeni publicznych. Dodatkowo od strony zachodniej (wzdłuż ul. Czerwcowej) zaplanowano lokalizację usług w parterach budynków dostępnych z poziomu terenu - wyjaśnia Justyna Góźdź.
 
Projekty zmiany planów dostępne są w siedzibie Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14, jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projektach rozwiązaniami dotyczącymi zmian planów miejscowych odbędzie się 8 lutego o godzinie 13.00 w Ratuszu, pl. Łokietka 1, parter - sala nr 2. Uwagi należy składać do 23 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy