Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz konsultuje zmiany w miejscowym planie. Chodzi o ul. Roztocze i Orkana

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ratusz konsultuje zmiany w miejscowym planie. Chodzi o ul. Roztocze i Orkana - Zdjęcie główne

Ratusz konsultuje zmiany w miejscowym planie. Chodzi o ul. Roztocze i Orkana | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Propozycja zapisów planu zagospodarowania przestrzennego dla ul. Roztocze i Orkana po zmianach trzeci raz trafia do wglądu publicznego.

Reklama

- Projekt zmiany planu był dwukrotnie wykładany do wglądu publicznego w 2019 i 2021 roku. W trakcie wyłożeń wpłynęły liczne uwagi o różnej, niejednokrotnie przeciwstawnej sobie treści. Najczęściej podnoszono tematykę układu komunikacyjnego, planowanych wskaźników zabudowy, w tym dopuszczonej wysokości, oraz ochrony istniejącego drzewostanu. Większość uwag została częściowo uwzględniona, a trzecie wyłożenie projektu planu jest efektem wprowadzonych zmian. Wprowadzone zmiany zmniejszają potencjalne oddziaływanie związane z realizacją nowej zabudowy na jakość życia mieszkańców domów jednorodzinnych znajdujących się w sąsiedztwie - mówi Bogumił Postawski, zastępca dyrektora Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin.
 
Opracowany projekt zmiany planu obejmuje obszar o powierzchni 1,6 ha, który aktualnie przeznaczony jest pod tereny aktywności gospodarczej z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod różnego rodzaju działalność produkcyjno-wytwórczą i składowo-magazynową jak: produkcja przemysłowa, średnia wytwórczość, zaplecze techniczne budownictwa, bazy sprzętu i transportu, składy, magazyny, hurtownie, urządzenia obsługi rolnictwa oraz inne formy działalności gospodarczej wraz z zapleczem administracyjnym i socjalnym. Dopuszczona zabudowa, określona jako średniowysoka, może sięgać do 25 metrów. Zmiana ustaleń obowiązującego planu miejscowego dotyczy głównie przeznaczenia terenu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i zabudowę usługową, uszczegóławia zapisy dotyczące nieprzekraczalnych linii zabudowy z zastosowaniem odległości od istniejącej zabudowy jednorodzinnej (dotychczas zabudowa regulowana była wyłącznie przepisami odrębnymi).

W stosunku do poprzednio wykładanego projektu obniżono wysokość zabudowy w strefie A z 25 do 17 metrów i w strefie B z 18 do 15 metrów, uszczegółowiono zapis dotyczący intensywności zabudowy, zmieniono wskaźniki parkingowe dla samochodów - w przypadku zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej wymagana będzie realizacja 1,3 miejsca parkingowego na każde mieszkanie. Projekt nakazuje realizację 30 ogólnodostępnych, naziemnych miejsc parkingowych, oprócz tych wynikających z bilansu projektowanej na terenie zabudowy. Na rysunku projektu planu korekcie uległa nieprzekraczalna linia zabudowy w północno-wschodniej części obszaru, skorygowano granice zieleni towarzyszącej wzdłuż ul. Roztocze - zmiana ta wraz ze zmianą zapisu dotyczącego podstawowej obsługi komunikacyjnej terenu umożliwia realizację wjazdu na teren na wysokości skrzyżowania ul. Roztocze z ul. Mazowiecką.
 
 
Wyłożenie projektu zmian miejscowego planu zagospodarowania dla ulic Roztocze i Orkana potrwa do 4 maja. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami odbędzie się 21 kwietnia. Uwagi do nowych propozycji można zgłaszać do 18 maja.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy