Reklama

Reklama

Lublin: Taksówkarze muszą wymienić licencje. Mają czas do końca roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Taksówkarze muszą wymienić licencje. Mają czas do końca roku - Zdjęcie główne

Lublin: Taksówkarze muszą wymienić licencje | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przedsiębiorcy świadczący usługi przewozu osób taksówką, do końca tego roku mają czas na wymianę licencji.

Reklama

Chodzi o licencje udzielone przed 1 stycznia 2020 r. Po 31 grudnia 2022 r. dokumenty te stracą ważność.
 
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami licencje na przewóz osób taksówką wydane przed 2020 rokiem stracą ważność z początkiem przyszłego roku. Przypominamy o obowiązku ich wymiany i jednocześnie prosimy o nieodkładanie wizyty w Urzędzie na ostatnie tygodnie roku. Zapewni to sprawną obsługę wniosków - mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.
 
Konieczność wymiany licencji na przewóz osób taksówką wynika ze zmiany przepisów ustawowych. Nowe regulacje zniosły obowiązek posiadania licencji na każdy samochód, którym świadczone są usługi przewozu osób.
 
- Zamiast tego przedsiębiorcy wydawany jest jeden dokument, od którego sporządzane są wypisy w liczbie nie większej niż ilość pojazdów określona w złożonym przez niego wniosku. W związku z tym zachodzi konieczność dostosowania dokumentów wydanych przed 1 stycznia 2020 r. do nowych przepisów - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Przejazdy Boltami i Uberami mało bezpieczne? Radny Choduń apeluje o poprawę

Przedsiębiorcy ubiegający się o udzielenie licencji na przewóz osób taksówką lub o dostosowanie posiadanej licencji do obowiązujących przepisów, powinni dołączyć do wniosku dodatkowe dokumenty, m.in. informację o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub numer w rejestrze przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz zaświadczenia o niekaralności wszystkich osób, które będą wykonywać przewozy. Wykaz niezbędnych załączników znajduje się, m.in. we wzorach wniosków. Wniosek o dostosowanie do obowiązujących przepisów licencji na przewóz osób taksówką wraz z załącznikami należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublin, przy ul. Czechowskiej 19A, w poniedziałki od 9.15 do 16.30 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.45 do 14.30.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy