W sprawie pozyskania środków odbyła się konferencja prasowa w SPSK Nr 4 przy ul. Jaczewskiego.
- Z radością spotykamy się po raz kolejny, aby ogłosić, że dostaliśmy bardzo duże środki finansowe z Agencji Badań Medycznych na projekty, które wpisują się w działalność naszych znakomitych naukowców i organizatorów nauki. Mam na myśli siedzące obok mnie Panie Profesor Annę Torres i Ewelinę Grywalską oraz Pana Prorektora prof. Krzysztofa Giannopoulosa, który razem ze swoim zespołem włożył mnóstwo pracy w tworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - mówił prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
- Jestem zaszczycony tym, że tacy profesjonaliści będą realizować w szpitalu swoje projekty badawcze. Jest to dla nas wszystkich duże wyzwanie, ale bardzo się cieszę z tej współpracy i liczę na więcej - dodawał Michał Szabelski, zastępca dyrektora ds. finansów i rozwoju SPSK Nr 4 w Lublinie.
Do konkursu Agencji Badań Medycznych zakwalifikowano 70 projektów. Dofinansowanie dostało 19 z nich, w tym 2 złożone przez Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pierwszy to projekt pediatryczny, a jego autorkami tego projektu są prof. dr hab. n. med. Anna Torres oraz prof. dr hab. n. med. Ewelina Grywalska. Grant w kwocie 5,2 mln zł dotyczy liszaja twardzinowego sromu.
- Jest to schorzenie błon śluzowych skóry okolicy narządów płciowych. To choroba przewlekła, często zbyt późno rozpoznawana. Jeśli nie jest prawidłowo leczona doprowadza do bardzo poważnych skutków w późniejszym dorosłym wieku. Prowadzą one nie tylko do zmian anatomicznych, ale również depresji i wyłączenia z życia rodzinnego i socjalnego - wyjaśniała prof. dr hab. n. med. Anna Torres.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Uniwersytet Medyczny ma nowoczesny środek. Powstało Centrum Wsparcia Badań Medycznych
Natomiast drugi projekt dotyczy hematologii, dostał 28,1 ml zł. To najwyższe dofinansowanie w tej edycji konkursu.
- Jednym z elementów oceny grantów ABM jest to w jaki sposób projekty mogą zmienić opiekę nad pacjentem. I nasze projekty zdają się mieć potencjał do istotnego wpływu na aktualne standardy leczenia. Dlatego też bardzo się cieszymy, że możemy mieć w tym udział - podkreślał prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych, bezpośrednio odpowiedzialny za projekty, które otrzymały dofinansowanie.
Prof. Giannopoulos jest też autorem drugiego projektu, dotyczącego pacjentów chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.