reklama
reklama

Lublin: Szpitalny ośrodek dostał dwie dotacje. Zrealizuje projekty badawcze

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Szpitalny ośrodek dostał dwie dotacje. Zrealizuje projekty badawcze - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaPonad 33 miliony złotych na projekty badawcze pozyskał Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Mają być realizowane w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie.
reklama

W sprawie pozyskania środków odbyła się konferencja prasowa w SPSK Nr 4 przy ul. Jaczewskiego.

- Z radością spotykamy się po raz kolejny, aby ogłosić, że dostaliśmy bardzo duże środki finansowe z Agencji Badań Medycznych na projekty, które wpisują się w działalność naszych znakomitych naukowców i organizatorów nauki. Mam na myśli siedzące obok mnie Panie Profesor Annę Torres i Ewelinę Grywalską oraz Pana Prorektora prof. Krzysztofa Giannopoulosa, który razem ze swoim zespołem włożył mnóstwo pracy w tworzenie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - mówił prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

reklama

- Jestem zaszczycony tym, że tacy profesjonaliści będą realizować w szpitalu swoje projekty badawcze. Jest to dla nas wszystkich duże wyzwanie, ale bardzo się cieszę z tej współpracy i liczę na więcej - dodawał Michał Szabelski, zastępca dyrektora ds. finansów i rozwoju SPSK Nr 4 w Lublinie.

Do konkursu Agencji Badań Medycznych zakwalifikowano 70 projektów. Dofinansowanie dostało 19 z nich, w tym 2 złożone przez Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pierwszy to projekt pediatryczny, a jego autorkami tego projektu są prof. dr hab. n. med. Anna Torres oraz prof. dr hab. n. med. Ewelina Grywalska. Grant w kwocie 5,2 mln zł dotyczy liszaja twardzinowego sromu.

reklama

- Jest to schorzenie błon śluzowych skóry okolicy narządów płciowych. To choroba przewlekła, często zbyt późno rozpoznawana. Jeśli nie jest prawidłowo leczona doprowadza do bardzo poważnych skutków w późniejszym dorosłym wieku. Prowadzą one nie tylko do zmian anatomicznych, ale również depresji i wyłączenia z życia rodzinnego i socjalnego - wyjaśniała prof. dr hab. n. med. Anna Torres.

reklama

Natomiast drugi projekt dotyczy hematologii, dostał 28,1 ml zł. To najwyższe dofinansowanie w tej edycji konkursu.

- Jednym z elementów oceny grantów ABM jest to w jaki sposób projekty mogą zmienić opiekę nad pacjentem. I nasze projekty zdają się mieć potencjał do istotnego wpływu na aktualne standardy leczenia. Dlatego też bardzo się cieszymy, że możemy mieć w tym udział - podkreślał prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych, bezpośrednio odpowiedzialny za projekty, które otrzymały dofinansowanie.

Prof. Giannopoulos jest też autorem drugiego projektu, dotyczącego pacjentów chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama