Reklama

Reklama

Lublin: Szkoły podstawowe rekrutują. W niektórych są jeszcze wolne miejsca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Szkoły podstawowe rekrutują. W niektórych są jeszcze wolne miejsca - Zdjęcie główne

Lublin: Szkoły podstawowe rekrutują. W niektórych są jeszcze wolne miejsca | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza rekrutacja dzieci do klasy I w tych szkołach podstawowych, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Reklama

- W procesie rekrutacyjnym na wolne miejsca, których po zakończeniu naboru pozostało ponad 570, mogą wziąć udział uczniowie spoza obwodów danej szkoły. O ich przyjęciu decydować będzie spełnienie określonych kryteriów, wyrażone ilością przyznanych punktów. Najwięcej uzyskują dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do danej szkoły, premiowane są również rodziny, które rozliczają podatek dochodowy w Lublinie - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Do 13 marca w szkołach podstawowych przyjmowane były zgłoszenia kandydatów mieszkających w obwodzie szkoły. Zgłosiło się 2414 kandydatów, z tego ze względów formalnych zaakceptowano 2377 wniosków. Szkoły, które po tym etapie dysponują wolnymi miejscami rozpoczynają we wtorek (21 marca) rekrutację kandydatów spoza obwodu. Rusza też rekrutacja kandydatów z orzeczeniem do oddziałów integracyjnych oraz rekrutacja do oddziału sportowego. Do dyspozycji kandydatów, którzy chcą kształcić się w innej szkole niż obwodowa dostępnych jest 574 miejsc.

Rekrutacja odbywa się w systemie elektronicznym na wniosek rodzica. Kandydat wybiera maksymalnie 3 szkoły podstawowe, które wskazuje we wniosku w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. O wyniku w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów ogólnodostępnych decydują kryteria gminne oraz kryteria ustawowe. Wśród kryterii gminnych jest np. fakt, czy  rodzeństwo kandydata uczęszcza do danej szkoły, oddziału przedszkolnego w danej szkole lub szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół, w ramach którego funkcjonuje dana szkoła – 8 pkt.

Zaś rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które nie zostały zapisane do szkoły obwodowej, mogą złożyć wniosek rekrutacyjny do klasy I ogólnodostępnej szkoły poza obwodem (edukacja włączająca) lub do klasy integracyjnej na miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Oddziały integracyjne dostępne są w Szkołach Podstawowych nr: 15, 28, 32, 43 oraz 51.

Natomiast oddział sportowy (dyscyplina sportowa: pływanie), dostępny jest w Szkole Podstawowej nr 23, ul. Podzamcze 9. Rekrutując kandydata do klasy sportowej, do wniosku rekrutacyjnego należy dołączyć orzeczenie lekarskie, które potwierdza stan zdrowia dziecka umożliwiający podjęcie nauki w oddziale oraz pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie dziecka do oddziału sportowego. Kandydat musi przystąpić do prób sprawności fizycznej na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy i uzyskać pozytywny wynik kwalifikujący do przyjęcia do oddziału.

Wniosek rekrutacyjny znajduje się na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu, w zakładce Aplikacje dla rodziców. Rekrutacja trwa do 28 marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy