reklama
reklama

Lublin: Szkolni majsterkowicze i inżynierowie mają szansę na miejskie dotacje. Projekt "Uczeń i uczennica przyszłości"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Szkolni majsterkowicze i inżynierowie mają szansę na miejskie dotacje. Projekt "Uczeń i uczennica przyszłości" - Zdjęcie główne

Lublin: Szkolni majsterkowicze i inżynierowie mają szansę na miejskie dotacje. Projekt "Uczeń i uczennica przyszłości" | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaRozwój kompetencji i umiejętności technicznych uczennic i uczniów lubelskich szkół podstawowych oraz ich nauczycielek i nauczycieli to obszary, na które stawia Miasto Lublin w nadchodzącej edycji projektu Uczeń i uczennica przyszłości.
reklama

- Zachęcam przyszłych inżynierów i inżynierki oraz twórców sektora kreatywnego do rozwijania kompetencji i umiejętności technicznych w ramach projektu „Uczeń i uczennica przyszłości”. Kładziemy szczególny nacisk na wdrażanie w mieście projektów wpisujących się w ideę kompetencji przyszłości, które łączą kreatywne myślenie oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. W roku, w którym ubiegamy się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029, szczególnie doceniamy twórczą postawę i umiejętność samodzielnego odnajdowania nieszablonowych rozwiązań naszych mieszkanek i mieszkańców - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Jedną z aktywności projektu jest konkurs „Lublin – moje miasto przyszłości”, w którym uczniowie i uczennice przy wykorzystaniu techniki druku 3D, programowania mikrokontrolerów z rodziny Arduino i RaspberryPi, sprzętu i technik audiowizualnych czy techniki lutowania miękkiego tworzą wizje Lublina, jako miasta przyszłości. W związku ze staraniami Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029, w bieżącej edycji konkursu, dodatkowe punkty otrzymają prace konkursowe przestawiające Lublin, jako miasto kultury.

Nagrodami w konkursie są vouchery pieniężne na doposażenie lub stworzenie majsterkowni w trzech szkołach. Wartość nagród to odpowiednio: I miejsce: 25 000 zł II miejsce: 15 000 zł III miejsce: 10 000 zł

Dodatkowo, uczestnicy projektu odbędą wizyty studyjne w siedzibach lubelskich przedsiębiorstw, które na co dzień w swojej działalności wykorzystują rozwiązania z obszaru zaawansowanych technologii lub je tworzą.

- Projekt przewidziany jest dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Każda ze szkół może zgłosić zespół składający się z maksymalnie 10 osób. Tegoroczna rekrutacja rozpoczyna się 20 lutego (dziś, wtorek) i zakończy się 27 lutego (wtorek). Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.przedsiębiorczy.lublin.eu. Uczestnicy projektu skorzystają ze sprzętu zakupionego przez szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama