Reklama

Reklama

Lublin: Studenci znowu przejmą miasto. W maju "Lublinalia"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Studenci znowu przejmą miasto. W maju "Lublinalia" - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Baranowski, The Dumplings, Wieniawa, Young Igi, Zalia - to niektóre gwiazdy, które zagrają w trakcie tegorocznych Dni Kultury Studenckiej. W tym roku impreza odbywa się w nowej odsłonie.

Reklama

Pierwszy raz w historii miasta, swoje siły organizacyjne i logistyczne połączyły lubelskie uczelnie oraz samorządy studenckie, aby zorganizować Dni Kultury Studenckiej - Lublinalia 2023.

- Bardzo się cieszę, że Lublinalia 2023 połączą studentów naszego miasta przy organizacji wspólnych obchodów ich największego święta. Dzięki współpracy i zaangażowaniu uczelni, samorządów studenckich, Miasta Lublin oraz pozyskaniu partnera strategicznego, udało się zaproponować bogatą ofertę tego wyjątkowego wydarzenia, szczególnie w roku, w którym Lublin nosi tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Wierzymy, że tworzone dziś podstawy tej współpracy będą wzorem na przyszłe lata, a przez nowy format Lubelskich Dni Kultury Studenckiej stworzymy jakość będącą przykładem do naśladowania - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

LDKS Lublinalia 2023 to impreza w nowej formule. Jej organizatorami są samorządy studenckie uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni Lubelskich – Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

- Tradycja organizacji Dni Kultury Studenckiej jest nierozerwalnie związana z wieloma miastami. Dla nas, jako władz rektorskich uczelni lubelskich, niezmiernie ważne jest, by była ona kultywowana właśnie w Lublinie – jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Niezwykle cieszy fakt, że po raz pierwszy w historii, w gronie czterech uczelni, integrujemy uniwersyteckie środowisko łącząc się w organizację tego wyjątkowego studenckiego święta. Prezentowana dzisiaj kolejna inicjatywa Związku Uczelni Lubelskich, przy wsparciu Miasta Lublin, jest przykładem bardzo dobrej współpracy i połączenia naszych potencjałów. Jestem przekonany, że tegoroczne wydarzenie Lublinalia 2023 ukaże Lublin jako ważny punkt na mapie Polski w aspekcie promocji kultury studenckiej i efektywnej współpracy międzyuczelnianej - mówi prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Główne wydarzenia rozpoczną się 18 maja i potrwają do 21 maja. Zagrają m.in: Baranowski, The Dumplings, Wieniawa, Young Igi, Zalia. Zespoły zaproszone do udziału w wydarzeniu wybrały i wskazały lubelskie samorządy studenckie. Nazwiska kolejnych artystó pojawią się w mediach społecznościowych. Koncerty w ramach Dni Kultury Studenckiej odbędą się na terenach zielonych Perła. Wstęp będzie bezpłatny. 

W ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej odbędzie się tradycyjny korowód. W przemarszu wezmą dział samorządy i studenci wszystkich lubelskich uczelni. Studenci wyruszą 5 maja o godzinie 17.30 spod miejskiego Ratusza, gdzie lubelscy żacy odbiorąz rąk Prezydenta symboliczne klucze do miasta. Następnie korowód będzie kierował się poprzezkampusy uczelni (przez Al. Racławickie, ul. Sowińskiego i ul. Głęboka) i ostatecznie dotrze na tereny zielone Politechniki Lubelskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy