- Zielony Budżet to doskonały przykład współpracy naszego miasta z mieszkankami i mieszkańcami. Dzięki temu wspólnemu zaangażowaniu powstają wyjątkowe miejsca, które nie tylko upiększają przestrzeń, ale realnie wpływają na jakość życia. W rozpoczynającej się edycji Zielonego Budżetu chcemy zwrócić szczególną uwagę na drzewa i ich ogromne znaczenie w miejskim ekosystemie. Lublin może poszczycić się wieloma pięknymi alejami, zadrzewieniami przyulicznymi i cennymi grupami wiekowych drzew. To właśnie na ich kondycji chcemy się skupić. Pragniemy, by mieszkanki i mieszkańcy mogli cieszyć się obecnością tego pięknego drzewostanu, mając jednocześnie pewność, że są w jego pobliżu bezpieczni - mówi Tomasz Fulara, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
Zgłaszany w projektach VIII edycji Zielonego Budżetu 2025 drzewostan powinien znajdować się na terenach należących do Gminy Lublin, z uwzględnieniem działek Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie oraz przy placówkach oświatowych.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Odpoczniemy w plenerze. Powstały nowe miejsca
- Przy szkołach, ośrodkach wychowawczych jest wiele terenów zieleni z drzewami wymagającymi specjalistycznych zabiegów. Ta edycja Zielonego Budżetu umożliwia zwrócenie uwagi na to, co warto zrobić, aby poprawić jakość życia drzew, by te mogły służyć jeszcze następnym pokoleniom - podkresla Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Wniosek do Zielonego Budżetu możma składać online za pośrednictwem portalu decyduje.lublin.eu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.