Reklama

Reklama

Lublin: Śródmieście ma nowego menadżera. Zadba o m.in. wygląd centrum miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Śródmieście ma nowego menadżera. Zadba o m.in. wygląd centrum miasta - Zdjęcie główne

Śródmieście ma nowego menadżera. Zadba o m.in. wygląd centrum miasta | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Śródmieście ma nowego menadżera, którym został Łukasz Bilik z Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Jako menadżer Śródmieścia ma zadbać o wizerunek Starego Miasta oraz estetykę deptaka i jego okolic.

Reklama

Łukasz Bilik związany jest z Zarządem Nieruchomości Komunalnych. Od 1 lipca, wskutek zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin zostanie powołany na menadżera Śródmkieścia. Będzie łączył obowiązki menadżera i pracownika ZNK. 

- Zarządzanie ścisłym centrum to znana i sprawdzona metoda w wielu krajach europejskich. Codzienny i bezpośredni kontakt menadżera Śródmieścia z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorcami pozwala na skuteczne i sprawne rozwiązywanie bieżących problemów, a także realizację wyzwań związanych ze specyfiką tej przestrzeni. Zależy nam na współpracy i dialogu, dlatego o wszelkich działaniach i pomysłach będziemy rozmawiać i konsultować je z osobami, które tu mieszkają, czy prowadzą swoją działalność. Jestem przekonany, że nowy menadżer Śródmieścia sprawdzi się w tej roli znakomicie. Będzie kontynuował już rozpoczęte rozwiązania w zakresie rewitalizacji tej części miasta i wdrażał nowe, wypracowane wspólnie propozycje - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Do zadań menadżera Śródmieścia należy troska o obszar Starego Miasta i Śródmieścia poprzez nadzorowanie działań związanych ze stanem technicznym, wizerunkiem i estetyką oraz identyfikowanie problemów rewitalizacyjnych. Dodatkowo ma on zajmować się organizacją przestrzeni w centrum miasta, koordynacją działań z jednostkami organizacyjnymi urzędu, współpracą z przedsiębiorcami oraz integracją i aktywizacją jego mieszkańców.

- Pierwsze poddawane analizie realizacje dotyczą nowych terenów i przestrzeni zielonych w silnie zurbanizowanej tkance Śródmieścia. Lokalizacje zostaną wybrane wspólnie z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków, a następnie omówione z mieszkańcami i zarządcami nieruchomości. Jedną z nich jest przestrzeń przy kamienicy Rynek 13, gdzie planujemy wprowadzenie pnączy - zapowiada Łukasz Bilik, nowy menadżer Śródmieścia.

Nowy menadżer wskazuje na konieczność poprawy estetyki w zakresie instalowania reklam na budynkach i w pasach drogowych oraz gospodarki odpadami. Za ważne uważa również wsparcie i promowanie ginących zawodów oraz pomoc dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą. Z kolei przy współpracy z Radami Dzielnic, Miejskim Architektem Zieleni i Miejskim Konserwatorem Zabytków chce zwiększyć liczbę nasadzeń drzew i krzewów oraz tworzyć nowe zielone miejsca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy