Reklama

Reklama

Lublin: Na Starym Mieście i Śródmieściu jest coraz więcej szczurów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Na Starym Mieście i Śródmieściu jest coraz więcej szczurów - Zdjęcie główne

Na Starym Mieście i Śródmieściu jest coraz więcej szczurów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Częstszych deratyzacji na Starym Mieście i Śródmieściu chce Marcin Nowak z Rady Miasta. Kłopot z gryzoniami wskazują mieszkańcy tych dzielnic, a radny nazwał problem "narastającą plagą szczurów".

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) zwrócił uwagę na "narastającą plagą szczurów" na obszarze Śródmieścia i Starego Miasta. Dodał, że problem jest wskazywany przez mieszkańców tych dzielnic i jednostki pomocnicze samorządu. Dlatego w interpelacji do władz miasta poprosił o korektę w zakresie obowiązującej uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie "Regulaminu utrzymywania czystości i porządku na terenie Miasta Lublin" w tej kwestii. 

- W mojej ocenie, zasadnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie do niniejszej uchwały dwóch dodatkowych obligatoryjnych terminów deratyzacji. Obowiązujący dotychczasowy zapis powoduje bowiem, że odpowiedzialni za deratyzację właściciele posesji, zgodnie z obowiązującym prawem, czynią to jedynie dwa razy w roku. Tymczasem obecna sytuacja, wymaga intensyfikacji działań na tym polu, szczególnie w aspekcie zwiększenia częstotliwości deratyzacji w oparciu o 4 terminy (I styczeń-marzec, II kwiecień- czerwiec, III lipiec-wrzesień, IV październik grudzień) - napisał w interpelacji, Marcin Nowak.

Jednocześnie poprosił o wyczulenie służb urzędniczo-porządkowych o zwiększenie działań, jeśli chodzi o kontrole prawidłowego przebiegu deratyzacji zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy