Reklama

Reklama

Lublin: Skrzyżowanie na Felinie do przebudowy. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Skrzyżowanie na Felinie do przebudowy. Miasto podpisało umowę z wykonawcą - Zdjęcie główne

Skrzyżowanie na Felinie do przebudowy. Miasto podpisało umowę z wykonawcą | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto podpisało umowę na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Wykonawcą jest spółka Strabag, a wartość prac to blisko 11,6 mln zł.

Reklama

- Rozpoczynamy kolejną ważną inwestycję w dzielnicy Felin. Podpisana właśnie umowa dotyczy przebudowy zbiegu al. Witosa z ul. Doświadczalną. Ponadto, już trwają prace projektowe nad nową sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic: Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka. Po zrealizowaniu obu zadań znacznie poprawi się bezpieczeństwo i płynność ruchu w tej części miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Doświadczalnej nie ma pasów do skrętu. Zmianą będzie budowa dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną, dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej.
 
- Poprawi to znacząco bezpieczeństwo, poprzez zmniejszenie potencjalnych punków kolizji – skręt w lewo będzie się odbywał w bezpieczny sposób. Zmiany zakładają również dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu. Co więcej, przewidziano budowę brakującego odcinka ścieżki rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Poza tym, zostaną przebudowane zatoki autobusowe. Będą wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.
 
Przebudowa ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Najpierw powstanie dokumentacja projektowa, a potem rozpoczną się prace drogowe. Wykonawca będzie miał łącznie rok. Wszystko ma być gotowe do końca października 2023 r.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy