Reklama

Reklama

Lublin: Seniorzy mogą zaszczepić się przeciwko pneumokokom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Seniorzy mogą zaszczepić się przeciwko pneumokokom - Zdjęcie główne

Lublin: Seniorzy mogą zaszczepić się przeciwko pneumokokom | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Rozpoczęła się kolejna edycja programu szczepień ochronnych przeciw pneumokokom dla seniorów. Trwa konkurs ofert na wybór realizatorów programu profilaktyki tego typu zakażeń w tym roku.

Reklama

- Pneumokoki są najczęstszą przyczyną bakteryjnych zakażeń układu oddechowego, mogą też wywoływać zapalenie płuc o ciężkim przebiegu. Na zakażenie nimi szczególnie narażone są osoby starsze, po 65. roku życia, u których stwierdza się również obniżoną odporność oraz choroby przewlekłe. Starając się zabezpieczyć kondycję naszych seniorów i w trosce o ich stan zdrowia, w bieżącym roku ponownie proponujemy im skorzystanie z miejskiego programu profilaktycznego. Obecnie trwają działania zmierzające do wyłonienia podmiotów leczniczych, które będą realizować szczepienia w Lublinie - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Do konkursu przystąpić mogą podmioty lecznicze realizujące świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej na podstawie umowy z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Formularz ofertowy, wzór oświadczeń i informację o warunkach konkursu uzyskać można w Wydziale Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, w pokoju nr 296, tel.: 081 466 34 05 (17). Opublikowane są też na BIP Urzędu Miasta Lublin. Oferty należy składać w formie pisemnej w zamkniętej kopercie w siedzibie Wydziału Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin do 10 lutego.
 

Wykaz podmiotów leczniczych, gdzie będą wykonywane szczepienia, będzie znany po rozstrzygnięciu konkursu pod koniec lutego.

W tym roku ze szczepień skorzystać będzie mogło 1000 osób powyżej 65. roku życia, mieszkających w Lublinie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy