Reklama

Reklama

Lublin: Schronisko zachęca do adopcji zwierząt. W weekend kolejny dzień otwarty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Schronisko zachęca do adopcji zwierząt. W weekend kolejny dzień otwarty - Zdjęcie główne

Schronisko zachęca do adopcji zwierząt. W weekend kolejny dzień otwarty | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie ponownie organizuje Dzień Otwarty. Tym razem odbędzie się pod hasłem „Żyją obok nas”.

Reklama

Dzień Otwarty ma być okazją nie tylko do promocji adopcji zwierzaków przebywających w placówce oraz do poznania prawidłowych postaw wobec środowiska i jego mieszkańców.

- Dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, jeże, lisy czy jerzyki, osiedlają się również w miastach i dzielimy z nimi wspólną przestrzeń. Dlatego podczas kolejnego Dnia Otwartego w lubelskim Schronisku chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina informacje na temat ich życia w miejskim ekosystemie. Ponadto, jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z tematyką adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyki - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Dzień Otwarty to kolejna akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt z lubelskiego Schroniska. Niedawno można było zapoznać się z podopiecznymi placówki, a także porozmawiać z jej pracownikami i wolontariuszami. Teraz opowiedzą oni o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami. Do tego zaplanowano koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L oraz wystąpienia ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie dzikie zwierzęta można spotkać w Lublinie. Przewidziano też m.in. prelekcje pt. „Zaskroniec i spółka, czyli jakie gady żyją wokół nas” Bartłomieja Gorzkowskiego, Kierownika Egzotarium Schroniska oraz „Ptaki w mieście - co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach” Rafała Antoniszewskiego z Fundacji Epicrates. Z kolei o tym jak wygląda praca Ekopatrolu opowie przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin.

W prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt jest około 340 zwierząt, w tym 146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych.

- Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów - miski na wodę i karmę, kuwetę, żwirek i drapak - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę (7 sierpnia) o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy