Reklama

Reklama

Lublin: Rzemieślnicy będą mieć czynsz mniejszy o połowę?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Rzemieślnicy będą mieć czynsz mniejszy o połowę? - Zdjęcie główne

Lublin: Rzemieślnicy będą mieć czynsz mniejszy o połowę? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Obniżenie czynszów o połowę dla rzemieślników wynajmujących miejskie lokale, proponuje Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie obniżenia o 50% czynszów rzemieślnikom prowadzącym działalność w lokalach należących do gminy Lublin. Zaznaczył, że jego prośba ma związek z sygnałami od osób parających się działalnością rzemieślniczą w gminie Lublin, dotyczącymi wysokości czynszów w zajmowanych przez nich lokalach należących do Miasta.

- Skutki pandemii, inflacji i drożejące opłaty (m.in. za zużycie gazu i energii elektrycznej) doprowadziły tych ludzi na skraj przepaści finansowej, w wyniku której część przedsiębiorców zamknęła już swoją działalność. Pozostali rzemieślnicy, poważnie biorą pod uwagę takie rozwiązanie, gdyż przy obecnej sytuacji ekonomicznej, nie będą w stanie kontynuować dotychczasowej działalności. Podkreślić chciałbym z całą wyrazistością, że dotyczy to przede wszystkim obszaru tzw. zawodów ginących ( czapkarz, zdun, kaletnik, pozłotnik), dla których pomoc miasta stanowiłaby istotny zastrzyk finansowy, pozwalając im przetrwać w lokalnym krwiobiegu gospodarczym - wyjaśnia w interpelacji, Marcin Nowak.

Jego zdaniem rozwiązaniem, byłoby obniżenie stawek czynszowych o połowę w stosunku do rzemieślników, którzy od lat prowadzą swoją działalność, użytkując lokale należące do gminy.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy