Reklama

Reklama

Lublin: Zablokują wjazd kierowcom na ul. Prząśniczki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zablokują wjazd kierowcom na ul. Prząśniczki - Zdjęcie główne

Lublin: Zablokują wjazd kierowcom na ul. Prząsniczki | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto planuje postawić słupek blokujący wjazd na chodnik oraz ścieżkę rowerową na ul. Prząśniczki. Wnioskował o to jeden z radnych miejskich.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona zmiany organizacji ruchu drogowe na ul. Kiepury w dzielnicy Czechów Południowy. Na początki napisał, że jest zadowolony z deklaracji urzędników o wprowadzeniu zmian w ruchu, żeby usankcjonować chodnik i ścieżkę rowerowąna odcinku od ul. Chęcińskiego do ul. Kosmowskiej. Dodał, że razem z dalszą częścią trasy do al. Smorawińskiego stworzy to nowe warunki do jeżdżenia rowerem po Czechowie. Ma jednak jeszcze prośbę.

- Zwracam się z prośbą, aby wraz z uzupełnieniem brakującego oznakowania pionowego i poziomego ciągu pieszo-rowerowego, a także wyznaczeniem przejścia dla pieszych z przejazdem rowerowym przez wlot ul. Prząśniczki zabezpieczyć fizycznie (poprzez montaż słupków blokujących) przed nielegalnym wjazdem pojazdów odcinek ww. ciągu pieszo-rowerowego od ul. Prząśniczki do ul. Kosmowskiej - napisał Stanisław Brzozowski.

Podkreślił, że w tym celu konieczny będzie montaż słupków po obu stronach przejścia dla pieszych/przejazdu rowerowego przez ul. Prząśniczki, a także w północno-wschodnim rogu skrzyżowania ul. Kosmowskiej z ul. Kiepury. 

- Powyższy odcinek jest od kilkunastu lat rozjeżdżany przez kierowców, którzy ryzykując bezpieczeństwo dzieci (jest to droga prowadząca do Szkoły Podstawowej nr 34, w pobliżu znajduje się także osiedlowy plac zabaw) wjeżdżają tu przez przejścia, a następnie jeżdżą wzdłuż chodnikiem w celu zaparkowania i blokowania połowy jego szerokości. Po wprowadzeniu w to miejsce rowerzystów zagrożenie takie jeszcze zostanie spotęgowane - wyjaśnia radny.

Zdaniem Brzozowskiego takie działanie byłoby uzupełnieniem i dokończeniem prac w tym rejonie dzielnicy, po niedawnej akceptacji wniosku dotyczącego podobnego zabezpieczenia chodników przy skrzyżowaniu ul. Kosmowskiej z ul. Braci Wieniawskich.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju poinformował, że wizja w terenie potwierdziła konieczność montażu słupka blokującego na chodniku, przy ul. Prząśniczki.

- Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością podczas sporządzania projektu uwzględni zamontowanie słupka, blokującego wjazd na chodnik oraz ścieżkę rowerową - przekazł zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy