Reklama

Reklama

Lublin: Rusza projekt dla wolontariuszy. W ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Rusza projekt dla wolontariuszy. W ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 - Zdjęcie główne

Lublin: Rusza projekt dla wolontariuszy | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ruszył projekt Wolontariat Lubelski w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Dzięki temu powstanie cały system pracy z wolontariuszami.

Reklama

Aby stworzyć i wprowadzić w Lublinie system wolontariatu, powstanie aplikacja, planowane są szkolenia, kampania promocyjno-informacyjna i wydarzenia towarzyszące. Program ma trwać 2 lata. Realizują go Miasto Lublin z Fundacją Sempre a Frente oraz Stowarzyszeniem Homo Faber w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
 
- Rok 2023, w którym Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży to czas na zmiany i szansa dla młodych osób na podejmowanie inicjatyw, własny rozwój oraz udział w kształtowaniu przyszłości Miasta. Najlepszą do tego okazją jest wolontariat. W wyniku realizacji projektu powstanie system pracy z wolontariuszami, który będzie służył mieszkańcom i mieszkankom Lublina przez długie lata - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.
 
 
Program jest związany z otrzymaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży, rok 2023. Inicjatywy i akcje w ramach tego będą wspierane przez wolontariuszy. Projekt Wolontariat Lubelski ma na celu zebranie informacji o funkcjonujących w Lublinie grupach wolontariackich, opracowanie i wdrożenie miejskiej struktury wolontariatu oraz objęcie osób w nim uczestniczących szkoleniem i wsparciem. W trakcie konsultacji przed prozpoczęciem programu, Lubelska Grupa Badawcza ustaliła potrzeby i oczekiwania grup uczestniczących w procesie organizacji wolontariatu: instytucji, organizacji pozarządowych, samych wolontariuszy oraz osób potencjalnie zainteresowanych wolontariatem w przyszłości.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy