- Po sukcesie pierwszej edycji projektu, kontynuujemy działania wspierające rozwój kwalifikacji technicznych uczniów i uczennic lubelskich szkół podstawowych oraz ich nauczycieli przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego przez placówki w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Łączenie kreatywnego myślenia i wykorzystywania nowoczesnych technologii, a przy tym trening interpersonalny podczas pracy w grupie to umiejętności, które przydadzą się nie tylko w szkole, ale także w przyszłym życiu zawodowym. Celem inicjatywy jest również zapoznanie uczestników i uczestniczek projektu z technologicznym i gospodarczym potencjałem Lublina, jako miasta wpisującego się w ideę smart city - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
- W ramach zeszłorocznych prac konkursowych młodych projektantów powstały makiety miasta uwzględniające farmy wiatrowe, unowocześnione place zabaw generujące „czystą” odnawialną energię, projekt modernizacji okolic Zalewu Zemborzyckiego, podcast z międzynarodowymi gośćmi – mieszkańcami miasta na temat ich wizji Lublina, jako miasta przyszłości, czy roboty wspierające funkcjonowanie miasta. Nagrody główne zdobyli: Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja (I miejsce), Szkoła Podstawowa nr 57 im. Jana Kochanowskiego (II miejsce) oraz Szkoła Podstawowa nr 33 im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej ( III miejsce). W ubiegłorocznej edycji projektu „Uczeń i uczennica przyszłości” udział wzięło ponad 60 młodych osób - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prezydenta Miasta Lublin.
Nabór do projektu trwa do 12 września. Decyduje kolejność zgłoszeń, a do udziału zakwalifikować się może 10 grup.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.