Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz podsumował sezon turystyczny. Padł rekord

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ratusz podsumował sezon turystyczny. Padł rekord - Zdjęcie główne

Turyści w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto podsumowało sezon turystyczny 2022. Jest on rekordowy pod względem liczby turystów i osób odwiedzających.

Reklama

- Po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią, do przestrzeni Lublina powróciły wielkie festiwale plenerowe oraz wydarzenia kulturalne, a do hal i na stadiony rozgrywki z udziałem publiczności. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w ruchu turystów. Tegoroczny sezon turystyczny wyraźnie pokazał, że nasze miasto jest coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży, przede wszystkim wśród młodych osób. Bardzo cieszy nas ten trend, szczególnie w perspektywie nadchodzących wydarzeń Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Od początku 2022 roku do Lublina przyjechało ponad 600 tys. osób. Dla porówniania - w 2021 r., w ciągu całego roku przyjechało ok. 334 tys. podróżnych z kraju.

- Dane obrazujące ruch turystyczny pokazują, że od lipca do września w Lublinie gościło niemal 140 tys. odwiedzających (czyli spędzających w naszym mieście jeden dzień) oraz ponad 148 tys. turystów (czyli osób, które skorzystały z noclegów). Najliczniejszą grupę stanowili podróżni pozostający w Lublinie 2 dni (20% wszystkich turystów). Natomiast od 3 do 5 dni spędziło w naszym mieście 18% przyjezdnych z Polski, zaś od 5 do 7 dni – 10%. Najliczniejszą grupę osób, które odwiedziły Lublin stanowili turyści między 21. a 25. rokiem życia (28%) - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Dane dotyczą turystów i odwiedzających z Polski. Natomiast sprawdzenie liczby podróżnych zagranicznych jest utrudniona ze względu na agresję rosyjską w Ukrainie, a w konsekwencji nieustannie wzmożony i nieregularny przepływ ukraińskich obywateli w Lublinie.
 

Na stronie www.turystyka.lublin.eu dostępny jest dokument „Barometr Turystyczny 2021”, gdzie jest raport dotyczący sektora turystycznego w Lublinie i całym Lubelskim Obszarze Metropolitalnym.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy