Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz planuje przebudowę ul. Wallenroda

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ratusz planuje przebudowę ul. Wallenroda - Zdjęcie główne

Ratusz planuje przebudowę ul. Wallenroda | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto planuje przebudowę ul. Wallenroda, która jest w fatalnym stanie. O modernizację apelowała radna Monika Kwiatkowska.

Reklama

Radna Monika Kwiatkowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała do władz miasta interpelację dotyczącą przebudowy ul. Wallenroda. Poprosiła o zabezpieczenie środków na przebudowę ulicy w tegorocznym budżecie.

Podkreśliła, że stan ulicy jest tragiczny, co powoduje paraliż w funkcjonowaniu osiedla Mickiewicza. Droga nie byłamodernizowana przez ponad 40 lat.

- Jest to inwestycja pierwszej potrzeby dla mieszkańców dzielnicy Rury, do której gotowa jest dokumentacja projektowa od 2018 roku. Dokumentacja, która była szeroko i szczegółowo konsultowana z mieszkańcami, dlatego też wnoszę jak na wstępie o rozpoczęcie tej inwestycji w trybie natychmiastowym czyli od zabezpieczenia środków w tegorocznym budżecie, aby rozpocząć procedurę przetargową - napisała Monika Kwiatkowska.

Z odpowiedzi wynika, że ulica zostanie zmodernizowana.

- Odpowiadając na Pani interpelację w sprawie zabezpieczenia środków na przebudowę ulicy Wallenroda uprzejmie informuję, iż do porządku obrad sesji Rady Miasta Lublin, zaplanowanej na miesiąc wrzesień 2022 roku zostanie zgłoszony projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Lublin uwzględniający zabezpieczenie środków z przeznaczeniem na przebudowę ulicy Wallenroda - napisał w odpowiedzi, Krzysztof Żuk, prezydenta Lublina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy