Reklama

Reklama

Lublin: Przedszkole na Głusku potrzebuje sprzętu i remontu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Przedszkole na Głusku potrzebuje sprzętu i remontu - Zdjęcie główne

Lublin: Przedszkole na Głusku potrzebuje sprzętu i remontu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O zabezpieczenie pieniędzy na wyposażenie przedszkola przy ul. Zdrowej, apeluje Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy zabezpieczenia środków finansowych dla Przedszkola nr 83 w dzielnicy Głusk na zakup tablicy multimedialnej, rozbudowę i dodatkowe wyposażenie placu zabaw oraz remont klatki schodowej.

Napisał, że Przedszkole nr 83 przy ul. Zdrowej należy do najlepiej rozwijających się placówek wczesnej edukacji w mieście. Pochwalił zarządzane, współpracę z rodzicami, wysoko wykwalifikowaną i kompetentną kadrą, cieszącą się dużym zaufaniem mieszkańców. 

- Pani Dyrektor przedszkola aktywnie uczestniczy w życiu Dzielnicy, współpracując z Radą Dzielnicy Głusk i Abramowic. Owocem tej współpracy był m.in. zakup ze środków celowych dla Dzielnicy interaktywnej tablicy na potrzeby przedszkola - napisał Leszek Daniewski. - Dzieci tam uczęszczające biorą udział w programach i projektach, tak lokalnych jak i ogólnopolskich, a także wydarzeniach kulturalno-oświatowych w Dzielnicy. Bezpłatnie organizowane są zajęcia z języka angielskiego i rytmiki oraz terapii logopedycznej. To wszystko powoduje, że zainteresowanie rodziców tą placówką rośnie z każdym rokiem. W ostatnich trzech latach liczba oddziałów wzrosła dwukrotnie. Pomimo trudnych warunków lokalowych do przedszkola uczęszcza 130 dzieci.

Zwrócił się o wsparcie dalszej pracy edukacyjno-wychowawczej poprzez przeznaczenie w budżecie miasta na 2023 rok środków finansowych na powiększenie placu zabaw i wyposażenie go w dodatkowe przyrządy, głównie dla dzieci młodszych. Dodał też, że niezbędnym wyposażeniem do prowadzenia dalszej edukacji dzieci jest dodatkowa tablica multimedialna, której zakup to ok. 7 tys. zł.

- Wspomniane trudne warunki lokalowe powodują, że obiekt wymaga częstych remontów. Za konieczne do wykonania wg Pani Dyrektor jest dokończenie remontu klatki schodowej - przekonuje Daniewski. - Szanowny Panie Prezydencie, w przypadku gdyby pojawiły się jeszcze w budżecie tego roku wolne środki to w imieniu społeczności Przedszkola proszę o ich przeznaczenie na wspomniane potrzeby. W innym przypadku bardzo proszę o uwzględnienie tych zadań w projekcie budżetu miasta na 2023 rok.

Odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju .

- Odpowiadając na interpelację Pana Radnego z dnia 28.09.2022 r. w sprawie zabezpieczenia środków finansowych dla Przedszkola 83 w dzielnicy Głusk na zakup tablicy multimedialnej, rozbudowę i dodatkowe wyposażenie placu zabaw oraz remont klatki schodowej, informuję, że zadania zostaną uwzględnione w uzupełnieniu propozycji do projektu budżetu na 2023 r. - napisał Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy