Reklama

Reklama

Lublin: Przedszkola jeszcze czekają na dzieci. W niektórych są wolne miejsca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Przedszkola jeszcze czekają na dzieci. W niektórych są wolne miejsca - Zdjęcie główne

Lublin: Przedszkola jeszcze czekają na dzieci. | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Niedługo zacznie rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych w Lublinie. Wolne miejsca czekają na przedszkolaków łącznie w blisko 60 placówkach.

Reklama

- Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte w I turze rekrutacji do żadnego z przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych, mają teraz okazję wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej. Przypominam, że to postępowanie będzie trwało do 19 maja, a wnioski o przyjęcie można składać w wielu placówkach, w tym dysponujących miejscami dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Na złożenie wniosku w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rodzice mają czas od 15 maja (od godz. 8.00) do 19 maja (do godz. 15.00). Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych opublikowana będzie 12 czerwca o godz. 12.00. Następnym etapem będzie potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do przedszkola w terminie od 12 czerwca (od godz. 12.00) do 16 czerwca (do godz. 15.00).

- Postępowanie rekrutacyjne rozpoczyna się na wniosek rodziców i prowadzone jest dla kandydatów zamieszkałych na terenie Lublina. Składa się z dwóch etapów. W pierwszym brane są pod uwagę kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną, czy zdrowotną. W przypadku uzyskania równorzędnych wyników na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria określone przez Miasto - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Kryteria z tej grupy mają różną wagę, punkty dla poszczególnych kryteriów określa organ prowadzący. Są to np. pozostawanie obojga rodziców (prawnych opiekunów) lub rodzica samotnie wychowującego dziecko (prawnego opiekuna) w zatrudnieniu lub prowadzenie przez nich/niego działalności gospodarczej lub pobieranie nauki w systemie dziennym lub prowadzenie gospodarstwa rolnego – 4 punkty oraz zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci – 4 punkty.
 
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego. Osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane obojga rodziców. W przypadku rodzica samotnie wychowującego dziecko wymagany jest wyłącznie jego podpis. Natomiast osoby niemające możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą wypełnić wniosek online lub odręcznie po wydrukowaniu, podpisać i dołączając wymagane załączniki, złożyć w placówce pierwszego wyboru, w miejscu wskazanym przez pracownika przedszkola/oddziału.

Wniosek dostępny jest na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu w zakładce Aplikacje dla rodziców. Należy tam wybrać punkt Nabór do przedszkoli. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę Zgłoś kandydaturę. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, wraz z załącznikami.

- Rodzice, których dziecko uczęszcza do innego przedszkola, bądź zostało przyjęte w I turze rekrutacji do innego przedszkola, a chcieliby przystąpić do rekrutacji uzupełniającej, muszą zrezygnować z dotychczasowego miejsca wychowania przedszkolnego - dodaje Izolda Boguta.

Lista placówek biorących udział w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych znajduje się na stronie lublin.eu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy