Reklama

Reklama

Lublin: Zespół Przedszkolny działa już oficjalnie w nowym budynku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Zespół Przedszkolny działa już oficjalnie w nowym budynku - Zdjęcie główne

Lublin: Zespół Przedszkolny działa już oficjalnie w nowym budynku | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Oficjalnie otwarto Zespół Przedszkolny nr 2 w nowym miejscu, czyli przy ul. Farbiarskiej.

Reklama

- Przyznany Lublinowi Certyfikat Samorząd Przyjazny Rodzinom zobowiązuje do podejmowania działań na rzecz poprawy warunków lokalowych naszych placówek oświatowych. Staramy się, by posiadały one jak najlepsze warunki, znajdowały się w dobrej lokalizacji i w miejscach dostępnych komunikacyjnie, dlatego też cały czas inwestujemy w infrastrukturę lubelskich szkół i przedszkoli. Takie jest właśnie nowe przedszkole na ul. Farbiarskiej. Przebudowa budynku pozwoliła nam na pełniejsze wykorzystanie potencjału tego miejsca. Parter budynku przeszedł adaptację i został dostosowany do potrzeb przedszkolnych, a sale które powstały, są teraz przestronne, komfortowe oraz pięknie i nowocześnie wyposażone. Chcemy by Lublin był przyjaznym środowiskiem dla lubelskich rodzin zapewniającym wysoki poziom opieki i edukacji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W budynku przy ul. Farbiarskiej 8 zajęcia ruszyły już po feriach. Do nowego budynku przeprowadziły się Przedszkole nr 14 z ul. Bronowickiej oraz Przedszkole nr 26 z ul. Dożynkowej (wcześniej z ul. Rynek). Przewóz mebli, wyposażenia i pomocy dydaktycznych odbył się sprawnie dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Sp. z o.o. Miejska spółka była również odpowiedzialna za trwające dwa lata dowożenie przedszkolaków ze Starego Miasta do tymczasowej lokalizacji przy ul. Dożynkowej.
 
- Dzięki tej inwestycji zapewnimy edukację przedszkolną w ramach miejskiej oferty dla jeszcze większej liczby dzieci z centrum miasta. Przygotowaliśmy ten obiekt pod funkcję 9-oddziałowego przedszkola, gdzie dzieci będą miały zagwarantowana opiekę w jak najlepszych warunkach i w bliskiej odległości od domów - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
 
Zrealizowana w 2022 roku inwestycja polegała na generalnej przebudowie parteru budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej pod funkcję 9-oddziałowego przedszkola. Bryła jednopiętrowego budynku pozostała bez zmian. Uruchomienie przedszkola wymagało przeprowadzenia generalnej przebudowy wewnątrz z wyodrębnieniem pomieszczeń, które otrzymały nowe funkcje. W ramach inwestycji powstało 9 sal zajęć dla dzieci, 10 toalet, 7 szatni i 5 pomieszczeń pomocniczych. Wejścia dla dzieci przedszkolnych zaprojektowano od strony północnej, natomiast wejście główne do budynku pozostało od ul. Farbiarskiej.
 
Parter szkoły przeszedł przebudowę pomieszczeń wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, elektrycznej i teletechniczną. Budynek ma nową elewację w kolorze szarym, z cokołem i nową stolarką okienną oraz drzwiową. Projekt zakładał też odnowienie istniejącego muralu.
 
- W ramach przebudowy urządzono teren wokół szkoły, m.in. powstały dojścia i chodniki o powierzchni 400 m2, droga wewnętrzna pożarowa oraz 27 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Na plac trafiła także nowa wiata śmietnikowa i stojaki na rowery. Teren wokół szkoły został oświetlony, ogrodzony i zagospodarowany na nowo. Przy budynku od strony północnej zbudowano plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią z maty przerostowej o powierzchni 390 m2, z trzema dużymi zestawami zabawowymi. Łącznie trafiło tu 13 urządzeń (wieże ze ślizgawkami, bujaki, huśtawki i karuzele), a także 9 drewnianych ławek i 6 koszy na śmieci. Wiosną trafi tu jeszcze nowa zieleń oraz zostaną posiane trawniki. Zielonym komponentem będą pnącza posadzone w dużych donicach z betonu architektonicznego - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Prace budowlane kosztowały 6 mln zł, zaś zakup nowego wyposażenia, mebli, zabawek i pomocy dydaktycznych dla przedszkola – 200 tys. zł.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy