Reklama

Reklama

Lublin: Przebudowa Centrum Kultury trwa. Miasto ogłosiło przetarg na zakup sprzętu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Przebudowa Centrum Kultury trwa. Miasto ogłosiło przetarg na zakup sprzętu - Zdjęcie główne

Centrum Kultury w Lublinie | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Sprzęt multimedialny, elektroakustyczny oraz urządzenia dostosowujące placówkę dla osób z niepełnosprawnościami trafią do nowych pracowni w piwnicach Centrum Kultury w Lublinie. Trwa tam przebudowa, a teraz Miasto ogłosiło przetarg na zakup wyposażenia.

Reklama

- Inwestycja w zabytkowych piwnicach klasztoru powizytkowskiego wchodzi już w etap prac wykończeniowych i doposażania w nowe meble i sprzęt. To pozwoli na urządzenie nowoczesnych przestrzeni o wysokim standardzie dla lubelskiej kultury. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy wsparcie z europejskiego projektu, którego celem jest nie tylko powiększenie zasobów kulturalnych Lublina, ale też pełniejsze wykorzystanie potencjału już tych posiadanych - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Przetarg obejmuje zakup kompletnego wyposażenia elektroakustycznego pracowni, m.in. komputera z oprogramowaniem do projekcji dźwięku, zestawów nagłośnienia frontowego i drugiej strefy, kompaktowego głośnika niskotonowego, monitora odsłuchowego, cyfrowej konsolety fonicznej, słuchawek oraz zestawu różnych mikrofonów – pojemnościowego dla chóru i instrumentów, dynamicznych do zastosowań instrumentalnych, lektorskich oraz wokalnych, a także statywów, uchwytów i przewodów.
 
Zakupy sprzętu multimedialnego mają pozwolić na wyposażenie pracowni multimedialnej m.in. w kamerę, obiektyw oraz potrzebne oprzyrządowanie, aparat cyfrowy – lustrzankę wraz z dwoma obiektywami (uniwersalnym i szerokokątnym), bezprzewodowy zestaw mikrofonowy, laptop montażowy, słuchawki oraz zestaw nagłośnienia do studnia montażowego, dyski i statywy. Zamówienie obejmuje zakup wyposażenia dostosowującego tę placówkę kultury dla osób z niepełnosprawnościami, czyli systemu wzmocnienia sygnału audio, w tym wzmacniacza pętli indukcyjnej a także systemów do audiodeskrypcji oraz druku informacji w 3D – tyflografiki dla osób niedowidzących.
 
 
Z kolei sama przebudowa pomieszczeń Centrum Kultury, czyli piwnic klasztoru powizytkowskiego polega na ich adaptacji do prowadzenia działalności kulturalnej oraz dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Dzięki przebudowie powstaną pomieszczenia o powierzchni użytkowej 867 m2. Będą to m.in.: studia multimedialne, nagraniowe i realizacyjne, pracownie rzeźby, scenografii, grafiki, malarstwa i rysunku, atelier filmu, animacji, fotografii, zaplecza techniczne, a także widowiskowa przestrzeń artystyczno-społeczna o łącznej powierzchni około 200 m2, na potrzeby koncertów, spektakli i organizacji spotkań. Obecnie w piwnicach prowadzone są już prace wykończeniowe w zakresie posadzek i okładzin ściennych, kończą się też prace instalacyjne. Wykonawca przygotowuje się do montażu instalacji niezbędnych do prowadzenia działalności artystycznej, takich jak: zasilanie urządzeń technologii studiów, oświetlenia scenicznego i studyjnego, ustrojów akustycznych, sieci strukturalnej i multimedialnej.
 
Termin realizacji inwestycji upływa końcem maja, natomiast na dostawę i montaż urządzeń i wyposażenia wykonawca będzie miał czas do połowy sierpnia. W trakcie jest również postępowanie ofertowe na dostawę mebli do pracowni, m.in. stołów warsztatowych, szafek, regałów, biurek, foteli i krzeseł. Wartość projektu wynosi ponad 5,3 mln zł, z czego wysokość dofinansowania unijnego blisko 2,3 mln zł. Dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa to 264 tys. zł.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy