Reklama

Reklama

Lublin: Powstanie strefa kibica na mecze żużlowe? Jest odpowiedź władz miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Powstanie strefa kibica na mecze żużlowe? Jest odpowiedź władz miasta - Zdjęcie główne

Lublin: Powstanie strefa kibica na mecze żużlowe? Jest odpowiedź władz miasta | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zorganizowanie strefy kibica na mecze żużlowe zaproponował Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin. Władze miasta już odpowiedziały.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak skierował do władz miasta interpelację. Zaproponował w niej zorganizowanie strefy kibica na mecze żużlowe Motoru Lublin. 

Wyjaśnił, że jego propozycja ma związek z ogromnym zainteresowaniem meczami żużlowymi Motoru Lublin, połączonymi z dotychczasowymi sukcesami i aspiracjami klubu do zdobycia mistrzostwa Polski w tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi.

- Rozwiązanie to pozwoli wszystkim miłośnikom speedwaya, którym nie udało się nabyć biletów na mecz(e), wspólnie przeżywać emocje związane z rywalizacją popularnych „Koziołków" w tzw. strefie medalowej - napisał Marcin Nowak.

Jego zdaniem strefa kibica powinna zostać utworzona zarówno na mecze wyjazdowe i na spotkania rozgrywane na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich.

- Głęboko wierząc, że dwa finalne wydarzenia wiązać będą się z walką złoto, serdecznie proszę o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii, ukierunkowanej na dodatkową promocję Lublina i wsparcie najwspanialszych kibiców w Polsce. Wszak sportowy Lublin to również, a może przede wszystkim, żużel - podsumował.

W odpowiedzi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji zapewniła, że Miasto Lublin od lat jest otwarte na wspieranie i rozwój sportu, czego jak podkreśliła - "są sukcesy wielu lubelskich sportowców".

Dalej dodała, że zarządcą większości obiektów sportowych, w których byłaby możliwość zorganizowania strefy kibica na mecze żużlowe Motoru Lublin jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca".

- Z informacji przekazanej przez Spółkę wynika, iż możliwa jest organizacja strefy kibica na jednym z obiektów , którymi dysponuje MOSiR. Jeżeli klub Speedway Lublin S.A. zwróciłby się do MOSiR  z odpowiednią propozycja, miejska Spółka korzystając ze swojego doświadczenia w organizacji stref piłkarskich oferuje swoją pomoc i wsparcie  w realizacji takiego przedsięwzięcia przez klub - napisała Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Poza tym, zastępczyni prezydenta zaznaczyła, że Miasto widzi jak dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszą się mecze żużlowe, więc wspiera tę dyscyplinę sportu, angażując środki finansowe na ten cel. Tym samym, w 2022 roku klub dostał 3,2 mln zł z budżetu miejskiego na szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych.

- Wszyscy podziwiamy wspaniałą jazdę lubelskich żużlowców i cieszymy się z osiąganych wyników oraz jesteśmy dumni, że w Lublinie mamy sportowców na tak wysokim poziomie - podsumowała Stepaniuk-Kuśmierzak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy