Reklama

Reklama

Lublin: Powstaje Centrum finansowe Orange. Ma obsługiwać europejskie spółki operatora

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Powstaje Centrum finansowe Orange. Ma obsługiwać europejskie spółki operatora - Zdjęcie główne

foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Centrum księgowe Orange oprócz Orange Polska wspiera również słowacką spółkę operatora. Dlatego w Lublinie powstaje Centrum finansowe Orange.

Reklama

- Lublin to dla nas ważny punkt na mapie Polski nie od dziś – jesteśmy tu od lat jako operator i jako pracodawca. Teraz to miasto staje się jednym z trzech europejskich centrów finansowych grupy Orange - powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska. - Wiem, że nowe technologie nie są wam obce, i że zapewniacie doskonałe warunki do inwestowania i rozwoju. Cieszę się, że możemy w tym rozwoju uczestniczyć, wspierając talenty - dodał. 

Global Support for Performance Europe, czyli nowa jednostka, powstaje przy ul. Chodźki 10 - w wyremontowanych biurach zajmowanych dotychczas przez Centrum Operacji Księgowych Orange Polska. Oprócz zadań księgowych będzie przejmowała część procesów związanych z zakupami i kontrolingiem. Lubelskie GSPE zamierza zrekrutować w najbliższych miesiącach kilkadziesiąt osób. Oprócz Słowaków, zespół GSPE będzie na co dzień współpracował z koleżankami i kolegami z Rumunii, Belgii, Luksemburga i Mołdawii.

- Lublin dysponuje wykwalifikowaną kadrą specjalistów, dlatego bardzo nas cieszy, że firmy dostrzegają ten potencjał oraz rozwijają tu swoją działalność, korzystając z kompetencji i umiejętności lubelskich pracowników. W 2010 roku w Lublinie zatrudnionych w sektorze nowoczesnych usług biznesowych było około 2 tysiące pracowników, dziś w 42 centrach usług pracuje prawie 9 tysięcy osób. Dzięki bliskiej współpracy z dziewięcioma lubelskimi uczelniami i otoczeniem biznesowym przy wsparciu samorządu, sektor ten jest jednym z priorytetowych specjalizacji gospodarczych ujętych w Strategii Lublin 2030 - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W Lublinie sieć 4G LTE Orange Polska dociera do wszystkich mieszkańców miasta. W zasięgu 5G operatora znajduje się 93% populacji. Ponad 124 tys. lubelskich gospodarstw domowych ma dostęp do usług światłowodowych od Orange.

Orange Polska jest dostawcą usług telekomunikacyjnych nad Wisłą. Ma największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. gigabitowy internet światłowodowy, 4G LTE oraz 5G. Dostarcza usługi telefonii komórkowej dla 17,6 mln klientów oraz szerokopasmowy internet do ponad 2,8 mln klientów. W zasięgu sieci światłowodowej firmy znajduje się ponad 7 mln domów i mieszkań. Orange Polska prowadzi własną działalność B+R i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy