Reklama

Reklama

Lublin: powołano Lubelską Przestrzeń Kultury Studenckiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ACKiM UMCS Chatka Żaka

Lublin: powołano Lubelską Przestrzeń Kultury Studenckiej - Zdjęcie główne

Lublin: powołano Lubelską Przestrzeń Kultury Studenckiej | foto ACKiM UMCS Chatka Żaka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka oficjalnie powołano Lubelską Przestrzeń Kultury Studenckiej, czyli Lubelski PKS. W ramach projektu każdy ze studentów będzie mógł m.in. zaproponować własną formę działalności i ją zrealizować.

Reklama

Lubelska Przestrzeń Kultury Studenckiej czyli Lubelski PKS to projekt w którym może wziąć udział każdy lubelski student i działać we wszystkich możliwych formach kulturalnej aktywności. Integracja, wymiana doświadczeń, rozwój kompetencji społecznych, edukacja pozaformalna, animacja, obecność w kulturze studenckiej, rozwijanie talentów, sieciowanie, rozwój osobisty to tylko niektóre spośród procesów, jakie maja być rozwijane wśród studentów lubelskich uczelni w ramach projektu.

- Lubelscy studenci już niejednokrotnie udowodnili nam jak ważne jest dla nich uczestnictwo w kulturze, zarówno z perspektywy widza jak i twórcy. Chcemy, by w ramach projektu Lubelski PKS, każdy ze studentów mógł zaproponować swoją autorską formę działalności w Chatce Żaka i realizować projekty pod okiem doświadczonych artystów i animatorów kultury. Wierzymy, że dzięki Waszej kreatywności kultura studencka rozkwitnie na nowo! - mówi Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. 

W ramach projektu planowany jest coroczny otwarty nabór projektów studenckich na zasadzie konkursu. Najlepszym z nich zostanie przyznany budżet, przydzielony opiekun, a wszystko zostanie zrealizowane w ACKiM UMCS Chatka Żaka. Poza tym w ramach projektu będą odbywać się regularne spotkania z ciekawymi ludźmi, przestrzeń do integracji, przy planszówkach czy warsztaty z kołami naukowymi. 

Akt kooperacji oficjalnie powołujący Lubelski PKS został podpisany w czwartek (17 czerwca) w Chatce Żaka przez reprezentantów lubelskich uczelni wyższych i Miasta Lublin.

- Bardzo się cieszę z rozpoczętej współpracy z lubelskimi uczelniami wyższymi i Miastem Lublin w ramach Lubelskiej Przestrzeni Kultury Studenckiej. Wszystkie jednostki mają swój ogromny wkład w rozwój kultury w Lublinie szczególnie wśród młodych ludzi, dlatego jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca jedynie spotęguje działania i każdy student szukający przestrzeni dla swojej twórczości znajdzie zarówno miejsce jak i odpowiednie wsparcie - dodaje prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy