reklama
reklama

Lublin: Porozmawiają o przemocy wśród młodych. Konferencja "Stop agresji wśród młodzieży"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Porozmawiają o przemocy wśród młodych. Konferencja "Stop agresji wśród młodzieży" - Zdjęcie główne

Lublin: Porozmawiają przemocy wśród młodych. Konferencja "Stop agresji wśród młodzieży". | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina „Stop agresji wśród młodzieży” - to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób.
reklama

- Przemoc rówieśnicza to problem, który dotyka dzieci i młodzież na całym świecie. Ma ogromny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny młodych. Osoby, które doświadczyły przemocy ze strony swoich rówieśników, mogą mieć trudności w dorosłym życiu, m.in. w nawiązywaniu relacji, budowaniu pewności siebie czy osiąganiu sukcesów zawodowych. Podczas konferencji porozmawiamy o tym skąd bierze się agresja u młodych oraz o sposobach rozwiązywania konfliktów występujących pomiędzy nimi. Zachęcam nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w wydarzeniu - mówi Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

- Podczas konferencji zostaną omówione tematy rozpoznawania i skutecznego przeciwdziałania konfliktom rówieśniczym w środowisku edukacyjnym. Uczestnicy poznają strategie właściwego reagowania w sytuacjach trudnych, przyczyny przemocy rówieśniczej, a także skuteczne sposoby rozwiązywania konfliktów oraz zapobiegania zachowaniom agresywnym wśród dzieci i młodzieży - dodaje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Spotknie odbędzie się w piątek (26 kwietnia) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej (s. 252) w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

Konferencja „Stop agresji wśród młodzieży” to jeden z elementów projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin realizowanego pod taką samą nazwą. Obejmuje on też wsparcie dla młodych osób prowadzone poprzez telefon zaufania, konsultacje specjalistyczne dla dzieci i młodzieży: terapeutyczne, psychologiczne i psychiatryczne oraz akcje społeczno-edukacyjne skierowane zarówno do młodych, jak i ich rodziców i opiekunów, nauczycieli, pedagogów czy psychologów. Za realizację projektu odpowiada Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama