Reklama

Reklama

Lublin: Porozmawiają o wojnie informacyjnej Rosji przeciwko Ukrainie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: Porozmawiają o wojnie informacyjnej Rosji przeciwko Ukrainie - Zdjęcie główne

Lublin: Porozmawiają o wojnie informacyjnej Rosji przeciwko Ukrainie | foto Centrum Prasowe UMCS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina UMCS zorganizuje debatę na temat wojny informacyjnej Rosji przeciwko Ukrainie.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje wydarzenie pn. „Historia i pamięć w warunkach wojny informacyjnej Rosji przeciwko Ukrainie”. Dyskusja odbędzie 30 listopada w godz. 10:00–12:00, w sali A.4.35 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS (ul. Głęboka 45, Lublin).

- Militarnej agresji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie w latach 2014-2022 towarzyszą działania pozamilitarne. Ważną rolę w tym segmencie działań odgrywa walka informacyjna. Historia stanowi podstawowy komponent wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję w przestrzeni informacyjnej Ukrainy. Rosyjska propaganda dąży do „zamrożenia” pamięci historycznej Ukraińców w celu uniemożliwienia ukształtowania skonsolidowanego narodu-państwa oraz wykorzystuje historię do uzasadnienia prowadzonej przeciwko Ukrainie wojny militarnej - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in. wojny pamięci Rosji przeciwko Ukrainie oraz kształtowania pamięci historycznej w warunkach wojny informacyjnej. Współorganizatorem inicjatywy są: Centrum Europy Wschodniej UMCS, Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS, Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki oraz Fundacja Rinata Achmetowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy