Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika Lubelska ma pierwsze wyniki rekrutacji. Kierunki jednego wydziału hitem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Lublin: Politechnika Lubelska ma pierwsze wyniki rekrutacji. Kierunki jednego wydziału hitem - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska ma pierwsze wyniki rekrutacji | foto Politechnika Lubelska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Politechnika Lubelska ogłosiła listy osób zakwalifikowanych na studia. Na 1950 miejsc, na 24 kierunkach na studiach stacjonarnych I stopnia, zgłosiło się 4200 kandydatów. To porównywalny wynik z rokiem ubiegłym.

Reklama

Politechnika Lubelska ogłosiła pierwsze wyniki rekrutacji na studia. Zgłosiło się 4,2 tys. osób. Zarejestrowało się 840 osób z zagranicy (głównie Ukraińcy). Liczba ta może wzrosną, bo cudzoziemcy mają czas do 17 lipca, aby aplikować na Politechnikę. Do przyjęcia na I rok ogółem zostało zakwalifikowanych 2450 osób. Do 20 lipca muszą one dostarczyć dokumenty. Jeżeli tego nie zrobią w terminie, oznacza to, że rezygnują z podjęcia studiów na danym kierunku.

W ofercie uczelni są w tym roku dwie nowości: inżynieria pojazdów na Wydziale Mechanicznym oraz inżynieria recyklingu na Wydziale Inżynierii Środowiska.

- Absolutnym hitem podczas tegorocznej rekrutacji okazały się kierunki prowadzone przez Wydział Zarządzania: finanse i rachunkowość (10,4), zarządzanie (7,3), marketing i komunikacja rynkowa (7,0) oraz inżynieria logistyki (5,4). Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kierunki: budownictwo, architektura, mechatronika oraz inżynieria multimediów. Informatykę chciało studiować 715 kandydatów. Uczelnia przygotowała dla nich 240 miejsc - informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Od 14 do 22 lipca trwa jeszcze II tura rekrutacji na 17 kierunków: budownictwo, elektrotechnika, inżynieria multimediów, inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice, transport, mechanika i budowa maszyn, inżynieria biomedyczna, inżynieria pojazdów, robotyzacja procesów wytwórczych, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria odnawialnych źródeł energii, inżynieria recyklingu, inżynieria środowiska, edukacja techniczno-informatyczna, inżynieria i analiza danych, inżynieria bezpieczeństwa, matematyka.

Rekrutacja została zakończona na wszystkie kierunki na Wydziale Zarządzania i na architekturę, informatykę oraz mechatronikę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy