Reklama

Reklama

Lublin: Otwarto Konsulat Węgier. Jest też już konsul honorowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marta Panasiuk/LUW

Lublin: Otwarto Konsulat Węgier. Jest też już konsul honorowy - Zdjęcie główne

Wojewoda lubelski w trakcie otwarcia Konsulatu Węgier | foto Marta Panasiuk/LUW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lublinie otwarto Konsulat Węgier i mianowano konsula honorowego. Głównym zadaniem jest pomoc potrzebującym, obywatelom Węgier.

Reklama

W trakcie spotkania w Trybunale Koronnym w Lublinie przekazano listy komisyjne i exequatur konsulowi honorowemu Węgier. W pierwszym dokumencie minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó wyraził zgodę na ustanowienie konsulatu w województwie lubelskim z siedzibą w Lublinie. Do tego mianował Artura Cezarego Sienkiewicza konsulem honorowym Węgier. W drugim, w exequaturze, minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau wyraził zgodę na rozpoczęcie działalności konsulatu i konsula honorowego. Exequatur odczytał wojewoda lubelski, Lech Sprawka.
 
- Minister spraw zagranicznych RP w wiadomym czynie, że otrzymawszy listy komisyjne wystawione w Budapeszcie dnia 31 sierpnia 2022 r., którymi JE minister spraw zagranicznych i handlu Węgier ustanowił Pana Artura Sienkiewicza jako konsula honorowego Węgier na obszar województwa lubelskiego z siedzibą w Lublinie, uznał i uznaje Pana Artura Sienkiewicza w charakterze konsula honorowego w Lublinie z jurysdykcją na wyżej określony okręg konsulatu. Jego listom komisyjnym udziela exequatur polecając zarazem władzom polskim okazywanie mu należnych względów i wszelkiej pomocy niezbędnej przy pełnieniu jego obowiązków - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

CZYTAJ TAKŻE: Gminy i mieszkańcy dostaną węgiel. Wojewoda Lech Sprawka o szczegółach
 
- Przypadł mi w udziale zaszczyt przekazania exequatur, podpisany przez ministra spraw zagranicznych RP. To swoiste amen, w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza: Niech będzie wykonane - podkreślał Lech Sprawka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy